Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- BRÄNDI:
- STARLINK
- MALLI:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| MALLI | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTI INTERNET |
| KÄYTTÖALUE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| BRÄNDI | STARLINK |
| VERKKO | STARLINK |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | AVIATION |
| LISÄVARUSTEET | TERMINAL |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| TUETUT KIELET | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| TAAJUUS | Ka BAND, Ku BAND |
| SERTIFIKAATIOT | FCC |
| TÄHDISTÖ | YLI 5000 SATELLIITTIA |
| PITUUS | 575 mm |
| LEVEYS | 575 mm |
| SYVYYS | 41 mm |
| PAINO | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review