Beam IsatDock2 MARINE for Inmarsat IsatPhone 2 (ISD2 MARINE)
Beam IsatDock2 MARINE Inmarsat IsatPhone 2:lle (ISD2 MARINE)
BEAM IsatDock2 MARINE on IP54-luokiteltu älykäs telakka IsatPhone 2:lle, joka on erityisesti suunniteltu merikäyttöön. MARINE Dock tukee puhelinpalveluja Bluetoothin, RJ11/POTS:n, handsfree-kaiuttimen tai aktiivisen yksityisyyspuhelimen kautta. IsatPhone 2 on täysin suljettu telakassa, mutta se antaa käyttäjälle täyden pääsyn ja toiminnallisuuden.
IsatDock2 MARINE tukee IsatPhone 2 -puhelimen henkilökohtaisen hälytyksen ja avustushälytyksen toimintoja. Henkilökohtaiset hälytyssanomat voidaan laukaista yhdellä painalluksella IsatDock2 MARINE:ssa. Se lähettää välittömästi GPS-sijaintisi sekä esiasetetun viestin SMS:llä tai sähköpostilla. MARINE Dock tukee myös ulkoisen pendelin tai hälytyspainikkeen asentamista kätevään paikkaan.
IsatDock2 MARINE mahdollistaa IsatPhone 2 -puhelimen käytön monenlaisissa merisovelluksissa, älykäs RJ11/POTS -liitäntä mahdollistaa jopa 600 metrin kaapelivedot, jotta voidaan käyttää tavallisia johdollisia, langattomia tai DECT-puhelimia tai vaihtoehtoisesti liittää PBX-järjestelmään, joka esittää tavallisia soitto-, varattu- ja valintakäyriä kuten tavallisessa puhelinverkossa.
IsatPhone 2 -puhelin istuu tukevasti telakassa, sen ominaisuuksiin kuuluu puhelimen lataus, USB-tietoliitäntä, sisäänrakennettu soitin ja se mahdollistaa antennin ja virran pysyvän liittämisen telakkaan käyttöä varten.
Specifications
| MALLI | ISATDOCK2 MARINE |
|---|---|
| OSA # | ISD2Marine |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN |
| KÄYTTÖALUE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| BRÄNDI | BEAM |
| VERKKO | INMARSAT |
| PALVELU | INMARSAT VOICE |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| LISÄVARUSTEET | DOCKING STATION |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -30°C to 70°C (-22°F to 158°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -35°C to 85°C (-31°F to 185°F) |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| YHTEENSOPIVA | ISATPHONE 2 |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
Feature
Beam IsatDock2 Marine Ominaisuudet:
• Lataa IsatPhone 2
• RJ11/POTS-liitäntä
• PABX-integraatio
• Tukee avustushälytystä ja seurantaa IsatPhone 2:n kautta
• 2 vuoden korjaus/korvaustakuu
• Aktiivinen yksityisyyspuhelin
• Sisäänrakennettu handsfree-kaiutin
• Säädettävä sisäänrakennettu soittoääni
• Mykistystoiminto
• Tila-LED säädettävällä kirkkaudella
• USB-tietoyhteys
• Mukana IsatDock2-adapterit (2x)
What's included
Beam IsatDock2 Marine Paketin sisältö:
- IsatDock2 MARINE
- 2 x IsatDock2 -sovittimia
- 110-240V AC -pistoke
- Yksityispuhelin
- 10-32V DC -virtakaapeli
- 2m Hälytysjohdon silmukka
- Seinäteline
- Käyttöopas & Nopean aloituksen opas