Hughes 9202M BGAN Maapohjainen Satelliitti Internet-terminaali w/ WiFi (3500566-0004)
In stock
- BRÄNDI:
- HUGHES
- MALLI:
- 9202M BGAN
- OSA #:
- 3500566-0004
- ORIGIN:
- Yhdysvallat
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Hughes-BGAN-9202-IP-Terminal
Hughes 9202 BGAN Maapohjainen Satelliitti Internet-pääte w/ WiFi
Luotettava ja kevyt Hughes 9202 Maapohjainen Pääte ylpeilee kompaktilla ja tyylikkäällä muotoilulla. Budjettiystävällinen ja erittäin houkutteleva luokan 2 kannettava pääte, Hughes 9202 on ihanteellinen hallituksille ja kansalaisjärjestöille, ensivasteille, julkiselle turvallisuudelle ja mobiiliterveydenhuollon työntekijöille sekä etähenkilöstölle teollisuuden aloilla, kuten energia, öljy ja kaasu, metsätalous, kaapeli ja televiestintä.
Hughes 9202 toimii Inmarsatin laajakaistaisten globaalien alueverkkojen (BGAN) satelliittipalvelun kautta ja tarjoaa huipputason yhteyksiä ja luotettavuutta vaativimmille käyttäjille ja äärimmäisiin olosuhteisiin.
Käyttäjät voivat yhdistää maailman pienimmän luokan 2 BGAN-päätteen avulla IP-laajakaistanopeuksilla jopa 464 kbps sekä hyödyntää sellaisia ominaisuuksia kuin sisäänrakennettu monikäyttäjä Wi-Fi-yhteys ja automaattinen kontekstin aktivointi (ACA), mukaan lukien mahdollisuus lähettää SMS-viestejä integroidun käyttäjäliittymän (IUI) kautta ilman liitettyä kannettavaa tietokonetta, älypuhelinta tai muuta käyttäjälaitetta.
Hughes 9202 mahdollistaa käyttäjän lähettää ja vastaanottaa IP-liikennettä Ethernetin ja Wi-Fi:n kautta. Samanaikaisesti pakettidatapalvelun kanssa Hughes 9202 tukee täydellistä ISDN- ja piirikytkentäistä puhe- ja faksipuhelua kahden linjan RJ11-liittimen kautta.
Yritysten katastrofisuunnittelijat ja etäkenttähenkilöstö voivat tehdä yhteistyötä luottamuksellisesti ja tehokkaasti eri virastojen ja pääkonttorihenkilöstön kanssa käyttäen videota, ääntä ja dataa samanaikaisesti. Kuten kaikissa Hughes BGAN -malleissa, Hughes 9202 on IP-pohjainen, ja se tarjoaa valittavia, omistettuja palvelun laatutasoja (QoS).
Specifications
| MALLI | 9202M BGAN |
|---|---|
| OSA # | 3500566-0004 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTI INTERNET |
| KÄYTTÖALUE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| BRÄNDI | HUGHES |
| VERKKO | INMARSAT |
| PALVELU | INMARSAT BGAN |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | PORTABLE |
| LISÄVARUSTEET | TERMINAL |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -5°C to 55°C (23°F - 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -20°C to 60°C with battery -25°C to 80°C excluding battery |
| OTHER DATA INTERFACES | ETHERNET, WI-FI |
| TIETOJEN NOPEUS | UP TO 448 / 464 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps |
| TUETUT KIELET | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 55 |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING, INTERNET, EMAIL, FTP, VoIP, VIDEO STREAMING, ISDN (64 Kbps), FoIP (FAX) |
| SERTIFIKAATIOT | INMARSAT CLASS 2 TYPE APPROVAL, CE COMPLIANCE, FCC |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| TÄHDISTÖ | 3 SATELLIITTIA |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 36 HOURS |
| PITUUS | 216 mm (8.5") |
| LEVEYS | 216 mm (8.5") |
| SYVYYS | 41 mm (1.61") |
| PAINO | 1.4 kg (3.1 lbs) |
Feature
Hughes 9202 Ominaisuudet
- Kestävä ja kova IP55-luokitus
- Taustavalaistu LCD-käyttäjän näyttö, jossa on neljän painikkeen ohjaus
- Wi-Fi, joka tukee monikäyttäjä pääsyä
- Kaksirivinen RJ11 ääntä ja faksia varten
- Kehittynyt integroitu käyttäjäliittymä (IUI)
- Automaattinen kontekstin aktivointi (ACA)
- XL-kaista tuettu
What's included
Package Contents
- Hughes 9202 Maaportaali
- Ladattava litiumioniakku
- 5m Ethernet-kaapeli
- AC/DC-adapteri UK, EU ja US virtakaapeleilla
Inmarsat BGAN Peittoalueen Kartta

Tämä kartta kuvaa Inmarsatin odotuksia peittoalueesta Inmarsatin neljännen L-kaistalevyn kaupallisen käyttöönoton jälkeen. Se ei edusta palvelun takuuta. Palvelun saatavuus peittoalueiden reunoilla vaihtelee eri olosuhteiden mukaan.