Thuraya XT PRO -satelliittipuhelin
Out of stock
- BRÄNDI:
- THURAYA
- MALLI:
- XT PRO
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thuraya-XT-PRO-Satellite-Phone
- Buy 2 for 954,94 € 954,94 € each and save 2%
- Buy 5 for 945,20 € 945,20 € each and save 3%
- Buy 10 for 935,45 € 935,45 € each and save 4%
- Buy 20 for 925,71 € 925,71 € each and save 5%
Thuraya XT PRO -satelliittipuhelin
Thurayan XT-PRO on maailman edistyksellisin satelliittipuhelin. Tämä ammattikäyttäjille suunniteltu kestävä ja vankka satelliittiluuri on varustettu pitkällä akulla, mikä varmistaa, että pysyt yhteydessä missä tahansa.
Markkinoiden ensimmäinen satelliittipuhelin, jossa on kaikki kolme päänavigointijärjestelmää, tämä erittäin joustava puhelin sisältää GPS-, Beidou- ja Glonass-ominaisuudet. Tässä satelliittipuhelimessa on markkinoiden suurin näyttö satelliittipuhelimesta, ja sen mukana tulee karkaistu Gorilla®-lasi, joka sopii ankariin ympäristöihin. Näyttö on häikäisynkestävä, mikä mahdollistaa optimaalisen näkyvyyden kirkkaassa auringonvalossa, ja kirkkausanturi säätää automaattisesti näytön taustavaloa.
Tämä on ylivertainen puhelin, jolla on kestävämpi ympäristöluokitus (IP55), suurempi näyttö kuin edeltäjänsä Thuraya XT, ja siinä on GPS-ominaisuus ja SOS-painike.
Valittavissa olevat navigointijärjestelmät
XT-PRO:lla voit valita haluamasi navigointijärjestelmän ja valita GPS:n, BeiDoun ja Glonassin välillä parhaan tarkkuuden ja lisäturvallisuuden saavuttamiseksi kaikilla alueilla.
Pisin puheaika missä tahansa satelliittipuhelimessa
Thurayan XT-PRO tarjoaa puheaikaa jopa 9 tuntia ja valmiusaikaa jopa 100 tuntia, mikä tarjoaa luotettavan ja vankan viestinnän missä vain sitä tarvitset.
Häikäisynkestävä Gorilla® lasinäyttö
XT-PRO satelliittipuhelin on suunniteltu ankariin ympäristöihin. Se on rakennettu karkaistusta lasista, ja siinä on räätälöity ulkonäyttö, joka helpottaa näkyvyyttä myös suorassa auringonvalossa.
Oma SOS-painike
Niille, jotka ovat hädässä, XT-PRO:ssa on helppokäyttöinen SOS-painike, jota voidaan käyttää myös satelliittipuhelimen ollessa pois päältä. Sinun tarvitsee vain painaa SOS-painiketta 3 sekunnin ajan. Tämä käynnistää puhelimen ja lähettää hälytyksen (puhelun ja/tai tekstiviestin) mihin tahansa esiohjelmoituun numeroon.
Kompakti ja vankka muotoilu
Riittävän pieni mahtumaan taskuun, Thuraya XT-PRO on vesi- ja pölytiivis sekä iskunkestävä.
Puhelut, tekstiviestit, faksi ja internetyhteys
XT-PRO satelliittipuhelimella voit soittaa puheluita, lähettää tekstiviestejä ja fakseja. Lisäksi voit liittää kannettavan tai PC:n käyttääksesi Internetiä satelliittitilassa aina, kun maanpäälliset verkot eivät ole käytettävissä.
Tukee vahvin ja tehokkain satelliittiverkko
Thurayan järjestelmä tunnetaan luotettavimmasta satelliittiverkosta, ja Thuraya XT-PRO:n edistyksellinen ympärisäteilevä antenni varmistaa keskeytymättömän signaalin kävellessäsi tai liikkeessä ja tarjoaa täyden kävely- ja puhekyvyn. Thuraya XT-PRO mahdollistaa myös puheluilmoituksen vastaanottamisen, vaikka satelliittisignaali olisi liian heikko vastaanottamaan itse puhelua. Tämä on erityisen hyödyllistä, kun Thuraya XT-PRO on taskussasi antenni ladattuna, joten olet aina yhteydessä. Thurayan luotettava satelliittiverkko ja XT-PRO:n edistynyt monisuuntainen antenni tarjoavat keskeytymättömän signaalin, kun olet liikkeellä. Joten minne tahansa yrityksesi sinut vie, olet iloinen kuullessani, että sinulla on kaikki käveleminen ja puhuminen käden ulottuvilla. Thuraya XT-PRO tarjoaa myös puheluilmoituksen, vaikka satelliittisignaali olisi liian heikko, jotta voit itse vastaanottaa puhelun. Tämä on erityisen hyödyllistä, kun XT-PRO on taskussa ja antenni on säilytetty. Pidämme sinut yhteydessä aina.
Lisäominaisuuksia
Olemme lisänneet satelliittipuhelimeesi lisäominaisuuksia käyttömukavuuden vuoksi. Näitä ovat: kaiutinpuhelin, osoitekirja, hälytykset, laskin, kalenteri, puhelulokit, neuvottelupuhelut, yhteysryhmät, pikavalinta, sekuntikello, maailmanajat ja paljon muuta.
Specifications
| TOIMITUS | DUBAI, UAE |
|---|---|
| MALLI | XT PRO |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN |
| KÄYTTÖALUE | EUROPE, AFRICA, ASIA, AUSTRALIA |
| BRÄNDI | THURAYA |
| VERKKO | THURAYA |
| PALVELU | THURAYA VOICE |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | KÄdessä pidetty |
| LISÄVARUSTEET | HANDSET |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -10°C to 55°C (14°F - 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| TUETUT KIELET | ENGLISH, ARABIC, BAHASA INDONESIA, FARSI, FRENCH, GERMAN, HINDI, ITALIAN, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, TURKISH, URDU |
| INGRESS PROTECTION | IP 55 |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS |
| TÄHDISTÖ | 2 SATELLIITTIA |
| PUHUMISAIKA | UP TO 9 HOURS |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 100 HOURS |
| PITUUS | 128 mm (5.04") |
| LEVEYS | 53 mm (2.09") |
| SYVYYS | 27 mm (1.06") |
| PAINO | 212 grams (7.47 oz) |
Thuraya XT PRO kattavuuskartta

Thurayan vankka satelliittiverkko tarjoaa peiton syrjäisimmissä paikoissa ja varmistaa ruuhkattoman satelliittiviestinnän, jotta pysyt yhteydessä aina. Innovatiivisesta satelliittisuunnittelusta jokaisen Thuraya-laitteen ja lisävarusteen luotettavuuteen tarjoamme todella ylivoimaisen satelliittiviestintäratkaisun maanpäällisten järjestelmien ja matkapuhelinverkkojen rajojen yli.
Thuraya-verkosto ei kata Pohjois- tai Etelä-Amerikkaa.