Cobham SATCOM BGAN Explorer 710 Land Portable Satellite Internet Terminal (403720B-00505)
In stock
- MERKE:
- COBHAM
- MODELL:
- EXPLORER 710
- DEL #:
- 403720B-00506
- ORIGIN:
- Kambodsja
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thrane-BGAN-Explorer-710
Cobham BGAN Explorer 710 land bærbar satellitt Internett-terminal
Kompakt og lett med forbedret funksjonalitet
EXPLORER 710 er verdens minste klasse 1-terminal og er den første som har tilgang til BGAN HDR-tjenesten (high data rate). Terminalen kommer med forbedret funksjonalitet inkludert en innebygd bindingsfunksjon som vil doble strømmehastighetene dine.
En av de nye og spennende funksjonene vil tillate brukere å koble til sine egne smarttelefonenheter, slik at du kan aktivere taleanrop med datatilkobling. Andre funksjoner inkluderer et USB-vertsgrensesnitt, hot-swappable batterier, en lett-å-bruke LED-skjerm og flere grensesnitt for å støtte et bredt spekter av applikasjoner.
Den nye EXPLORER 710 BGAN-terminalen er satt til å innlede en ny æra av høyhastighets ultraportabel satellittstrømming for kringkasting og andre IP-baserte industriapplikasjoner.
EXPLORER 710 gir strømmehastigheter over 650 kbps ut av esken når du bruker den nye strømmetjenesten med høy datahastighet som introduseres av Inmarsat i tredje kvartal i år. Tilgjengelig i september 2013, EXPLORER 710 muliggjør den raskeste on-demand videostreaming via satellitt med garantert QoS.
Som verdens minste og letteste klasse 1 BGAN-terminal og den første plattformen som benytter seg av ny strømming med høy datahastighet som standard, er EXPLORER 710 posisjonert for å støtte kringkastere i å forbedre kvaliteten på mobil ekstern kringkasting.
"Med EXPLORER 710 har vi utviklet den mest avanserte og minste klasse 1-terminalen til dags dato," kommenterer Walther Thygesen, leder for Cobham SATCOM. "Vi er stolte over at den første EXPLORER fullt utviklet under Cobham SATCOM tilbyr et så betydelig ytelsesløft for brukerne."
For å fortsette tradisjonen med teknologiledelse startet da EXPLORER-teamet (den gang som en del av Thrane & Thrane) introduserte sin første BGAN-terminal i 2005, inkluderer EXPLORER 710 også flere avanserte nye funksjoner, inkludert muligheten til å binde sammen signalene fra flere terminaler via Ethernet og oppnå IP-strømmehastighet på 1 Mbps eller enda høyere.
EXPLORER 710 introduserer også smarttelefonapper til en verden av BGAN-tilkobling, som lar brukere koble til sine egne enheter for taleanrop og tilkobling. Andre funksjoner inkluderer en stor LED-skjerm, som forenkler oppsett og konfigurering uten å være koblet til en PC, smarttelefon eller nettbrett.
| Produsent | Cobham SATCOM |
| Vekt | 3,5 kg (inkl. batteri) Antenne 1,9 kg, sender/mottaker 1,6 kg |
| Streaming IP | BGAN HDR støtter en portefølje med fire-kanals strømmehastigheter med full kanalalternativ som forventes å levere rundt 650 kbps. |
| ISDN | 64 kbps via RJ-45 |
| Stemme | Via RJ-11 eller 3,1 kHz lyd |
| Datagrensesnitt | Ethernet, USB-vertsgrensesnitt, transceiver/antennegrensesnitt, BGAN SIM-kortspor, WLAN 802.11b, LAN |
| Inntrengningsbeskyttelse | Transceiver: IP52 / Antenne IP66 |
Specifications
| MODELL | EXPLORER 710 |
|---|---|
| DEL # | 403720B-00506 |
| GPU | 200 TOPS |
| PRODUKTTYPE | SATELLITT INTERNETT |
| BRUKSOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MERKE | COBHAM |
| NETTVERK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT BGAN |
| BRUK TYPE | PORTABLE |
| TILBEHØRSTYPE | TERMINAL |
| DARBINĖ TEMPERATŪRA | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | 2X ETHERNET, USB, WI-FI |
| DATAHASTIGHET | UP TO 492 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps, 176 kbps, 256 kbps, BGAN X-STREAM, BGAN HDR UP TO 650 kbps |
| INGRESS PROTECTION | IP 52 (TRANSCEIVER), IP 66 (ANTENNA) |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| EGENSKAPER | INTERNET |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLASJON | 3 SATELLITT |
| LENGDE | 279 mm |
| BREDDE | 332 mm |
| DYBDE | 52 mm |
| VEKT | 3.5 kg (7.7 oz) |
What's included
EXPLORER 710 Transceiver & Antenne
oppladbart litiumionbatteri
Antennekabel
2m ISDN/LAN-kabel
115/230VAC strømforsyning
Hurtigstartveiledning
Inmarsat BGAN dekningskart

Dette kartet viser Inmarsats forventninger til dekning etter den kommersielle introduksjonen av Inmarsats fjerde L-Band-region. Det representerer ikke en garanti for service. Tilgjengeligheten av tjenester i utkanten av dekningsområdene varierer avhengig av ulike forhold.