Cobham Explorer 540 BGAN M2M-terminal (403715A-00500)
TERMINALS | PLANS | ACCESSORIES | RENTALS | SUPPORT
In stock
- MERKE:
- COBHAM
- MODELL:
- EXPLORER 540
- DEL #:
- 403715A-00550
- ORIGIN:
- Thailand
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Cobham-Explorer-540-M2M
Cobham Explorer 540 BGAN M2M-terminal
Pålitelig og allsidig
EXPLORER 540 er verdens første Machine-to-Machine (M2M) kommunikasjonsterminal som opererer på både Inmarsat BGAN (Broadband Global Area Network) og 2G/3G/LTE-nettverk. Med robusthet en nøkkelparameter innen M2M-nettverk, er det primære designmålet for EXPLORER 540 å gi den mest pålitelige, men allsidige M2M-tilkoblingen som er tilgjengelig i dag.
Kostnadskontroll
Som den eneste Inmarsat BGAN M2M-terminalen som tilbyr dual mode-drift, introduserer EXPLORER 540 unik fleksibilitet og M2M datakommunikasjonskostnadskontroll, siden den sikrer at den mest kostnadseffektive kommunikasjonstjenesten kan velges avhengig av plassering. Som den mest avanserte BGAN M2M-terminalen som er tilgjengelig, er EXPLORER 540 godt egnet for skreddersydde M2M-løsninger som IP SCADA for databackhaul, aktivasporing, sanntidsovervåking og fjerntelemetri.
Alltid tilgjengelig
EXPLORER 540s dual-mode-drift sikrer kontinuitet i M2M IP-dataoverføring, som ofte kommer fra vanskelig tilgjengelige, eksterne steder, og gir betydelige failover-funksjoner med automatisk veksling mellom BGAN og mobilnettverk. For organisasjoner som overfører kritiske sanntidsdata innenfor sine M2M-nettverk, gir EXPLORER 540s doble modus uovertruffen tjenestetilgjengelighet.
Ethvert miljø
EXPLORER 540 er en robust M2M-terminal designet for å gi pålitelige og sikre IP-data i selv de tøffeste miljøer. Med 20 x 20 cm og bare 1,6 kg er det den minste og letteste BGAN M2M-terminalen på markedet i dag. Den leveres med medfølgende stangfeste og er enkel å installere og enkel å sette opp. Det slitesterke kabinettet og en støv- og vannavstøtende IP66-design gjør EXPLORER 540 til det perfekte valget for enhver form for fast installasjon ute eller inne.
Specifications
| MODELL | EXPLORER 540 |
|---|---|
| DEL # | 403715A-00550 |
| GPU | 200 TOPS |
| PRODUKTTYPE | SATELLITE M2M |
| BRUKSOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MERKE | COBHAM |
| NETTVERK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT BGAN M2M |
| BRUK TYPE | FIXED |
| TILBEHØRSTYPE | TERMINAL |
| STØTTE SPRÅK | ENGLISH, CHINESE, FRENCH, GERMAN, JAPANESE, RUSSIAN, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 66 |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLASJON | 3 SATELLITT |
| LENGDE | 202mm (8") |
| BREDDE | 202mm (8") |
| DYBDE | 51.8 mm (2") |
| VEKT | 1.6 kg (3.5 lbs) (with cellular modem) |
Feature
Cobham Explorer 540-funksjoner
• EXPLORER 540 er BGAN M2M-sertifisert og BGAN klasse 2 typegodkjent for tjenester som BGAN Link
• Lett og robust IP66-design sikrer holdbarhet for utvendig montering - ingen innkapsling nødvendig
• Stangfeste inkludert i pakken
• Enkel å sette opp og betjene
• Allsidige strømalternativer med både Power over Ethernet (PoE) og 10-32VDC-inngang
• To kabelgjennomføringer for enkel installasjon av standard strøm- og Ethernet-kabler i bakhuset
• Fjernstyring av terminalen via SMS inkludert konfigurasjon, feilsøking og tilgang til webgrensesnittet
• Det valgfrie cellulære 2G/3G/LTE-modemet er en integrert del av designet
• Automatisk failover mellom BGAN og mobilnettverket sikrer kontinuerlig tilkobling
What's included
• EXPLORER 540-terminal
• Stangfeste
• Hurtigstartveiledning
• Flerspråklig nettserver (ENG, FR, DE, ES, RU, JP og CN)
• 2 kabelgjennomføringer og 1 blindplugg
• Sikkerhets-torx-bits for bakdeksel
• Unbrakonøkkel for stangfeste
Inmarsat BGAN M2M dekningskart
