Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- ZNAČKA:
- STARLINK
- MODELKA:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| MODELKA | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| TYP PRODUKTU | SATELITNÍ INTERNET |
| OBLAST POUŽITÍ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ZNAČKA | STARLINK |
| SÍŤ | STARLINK |
| TYP POUŽITÍ | AVIATION |
| TYP PŘÍSLUŠENSTVÍ | TERMINAL |
| PROVOZNÍ TEPLOTA | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| PODPOROVANÉ JAZYKY | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| FREKVENCE | Ka BAND, Ku BAND |
| CERTIFIKACE | FCC |
| SOUHVĚZDÍ | PŘES 5000 SATELITŮ |
| DÉLKA | 575 mm |
| ŠÍŘKA | 575 mm |
| HLOUBKA | 41 mm |
| HMOTNOST | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review