ASE 9575 Extreme BagDock - PTT Aktiveret (ASE-9575P-BAGDOCK)
In stock
- MÆRKE:
- ASE
- MODEL:
- BAGDOCK
- EN DEL #:
- ASE-9575P-BAGDOCK
- ORIGIN:
- USA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- ASE-9575P-BAGDOCK
ASE 9575 Extreme BagDock - PTT Aktiveret (ASE-9575B)
ASE Bag Dock er en førstehjælper taske, der fungerer med både Iridium 9575 Extreme og 9575 Extreme Push-to-Talk (PTT) telefoner (håndsæt). ASE Bag Dock er specifikt og formålsbygget til hurtig deployment for førstehjælperteams til natur- og menneskeskabte katastrofer. Bag Dock er perfekt til brug i nødhjælpskommunikationssystemer eller til fjerntliggende eller solo feltarbejdere.
Bag Dock har en magnetisk monteringsantenne, der kan placeres enten på taget af et køretøj eller placeres på en nærliggende struktur som toppen af en midlertidig struktur for at give den bedst mulige "udsigt til himlen" for at forbinde med Iridium på den mest robuste måde. Denne udsigt til himlen er mest kritisk, når man bruger den nye kraftfulde Iridium Push-to-Talk (PTT) service fra Iridium.
Brug antennen inde i et køretøj, hvis det er nødvendigt, ved at bruge sugekopper inde i forruden. Bag Dock eliminerer også behovet for at bruge Iridium opladningsudstyret, der fastgøres til bunden af telefonen/håndsættet. Det forbedrer telefonen på to måder:
Giver en praktisk forbindelsesport, der bruger Iridium AC eller cigar/cigaret oplader.
Forbedrer lyden ved at blive sendt med en Palm Mic (mikrofonhøjttaler) — nogle gange omtalt som en "Fist Mic."
Bag Dock har et integreret batteri, der kan forlænge brugen af Iridium 9575 med op til 12-19 timer (afhængig af brug). Også inkluderet med bag dock er en fist mic/højttaler designet til at forbedre effektiviteten af din PTT kommunikation. Inkluderet i sættet er en ekstra lydindgang, hvis du har brug for at integrere i køretøjets lydsystem eller til brug med en ekstern højttaler.
Bag Dock har en robust canvas taske med nemme velcro-lapper til at få adgang til tilpassede/bespoke områder af tasken såsom antenne, kabler osv. Bag Dock er også polstret for at give beskyttelse mod stød og støv/snavs for både Iridium 9575 telefon/håndsæt samt dockingstationen og Palm mikrofonhøjttaleren. Det giver en kompakt pakke til opbevaring af alle tilbehør til hurtig og nem deployment med kort varsel—Vi mener, at dette er den mest kompakte løsning, der i øjeblikket er tilgængelig for Iridium 9575.
Specifications
| MODEL | BAGDOCK |
|---|---|
| EN DEL # | ASE-9575P-BAGDOCK |
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON |
| ANVENDELSESOMRÅDE | 100% GLOBAL |
| MÆRKE | ASE |
| NETVÆRK | IRIDIUM |
| SERVICE | IRIDIUM VOICE |
| BRUG TYPE | PORTABLE |
| TILBEHØRSTYPE | DOCKING STATION |
| KOMPATIBEL MED | IRIDIUM 9575 EXTREME, IRIDIUM PTT |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| LÆNGDE | 15 cm |
| BREDDE | 11,5 cm |
| DYBDE | 33 cm |
| VÆGT | 1.6 kg (3.5 lbs) |
Feature
[
"Funktioner:
- Beskyttende All-in-One Taske-Kompakt
- Integreret Batteri til Forlænget Drift
- Hurtig Udrulning
- Forlængelse af Brug af Iridium 9575 med op til 12-19 Timer
- Magnetisk Dual Mode (Iridium + GPS) Antenne
- Dockingstation (Cradle) til Iridium 9575 og 9575PTT Telefon/Handset
- Nem Opladning
- Giver Forbedret Fist/Palm Mikrofon og Højttaler
- Enkelt løsning til Iridium 9575 og 9575 PTT Telefoner
- Øger Robustheden af Push-to-Talk (PTT) Netværket
- Forbedrer Lydkvaliteten af Mikrofonen og Højttaleren på 9575 Telefonen
- Udrulning gjort Let - Alt i Én.
- Hurtig Udrulning
- Tilslut til Køretøjets DC Strøm eller AC/DC Oplader
- Ekstern Lydconnector til Køretøjsintegration"
]