Cobham Explorer 510 BGAN Land Portable Satellite Internet Terminal (403711A-00500)
In stock
- MÆRKE:
- COBHAM
- MODEL:
- BGAN EXPLORER 510
- EN DEL #:
- 403711A-00500
- ORIGIN:
- Cambodja
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Cobham-BGAN-Explorer-510
En ny måde at forbinde på
Ultra-bærbar
Pålidelig tilslutning
Specifications
| MODEL | BGAN EXPLORER 510 |
|---|---|
| EN DEL # | 403711A-00500 |
| PRODUKTTYPE | SATELLIT INTERNET |
| ANVENDELSESOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MÆRKE | COBHAM |
| NETVÆRK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT BGAN |
| BRUG TYPE | FIXED, PORTABLE |
| TILBEHØRSTYPE | TERMINAL |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -25°C to 80°C (-13°F to 176°F) |
| OTHER DATA INTERFACES | USB, WI-FI |
| DATAHASTIGHED | UP TO 448 / 464 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps |
| UNDERSTØTTEDE SPROG | ENGLISH, CHINESE, FRENCH, GERMAN, JAPANESE, RUSSIAN, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 66 |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| FUNKTIONER | PHONE, TEXT MESSAGING, INTERNET, EMAIL, FTP, VoIP, VIDEO STREAMING |
| CERTIFIKATIONER | INMARSAT CLASS 2 TYPE APPROVAL, CE COMPLIANCE, FCC, IC, C-TICK |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLATION | 3 SATELLITER |
| STANDBY TID | 24 HOURS |
| LÆNGDE | 202 mm (7.8") |
| BREDDE | 202 mm (7.8") |
| DYBDE | 51.8 mm (2") |
| VÆGT | 1.4 kg (3.1 lbs) |
What's included
• EXPLORER 510 terminal
• Indbygget genopladeligt lithium-ion-batteri
• EXPLORER Softbag
• USB til Ethernet-konverterkabel
• 100-240VAC strømforsyning
• Multi-Languge Quick Start Quide
• Flersproget webserver og indlejret manual (ENG, FR, DE, ES, RU, JP og CN)
Inmarsat BGAN Dækningskort

Dette kort viser Inmarsats forventninger til dækning efter den kommercielle introduktion af Inmarsats fjerde L-Band-region. Det repræsenterer ikke en garanti for service. Tilgængeligheden af service på kanten af dækningsområder svinger afhængigt af forskellige forhold.