Cobham SAILOR Fleet One Maritime Internet System med 10 meter kabel (403744A-00591)
In stock
- MÆRKE:
- COBHAM
- MODEL:
- FLEET ONE
- EN DEL #:
- 403744A-00591
- ORIGIN:
- Kina
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Cobham-SAILOR-Fleet-One
[
"Cobham SAILOR Fleet One (403744A-00591)
Fleet One leverer global tale, regional IP-data op til 100kbps og SMS-beskeder
Små fartøjer, stor kraft
Med sin kompakte, letvægtsantenne og enkle installation er SAILOR Fleet One en lavprisindgang til verden af maritim satcom, der holder dig forbundet hele tiden. Det muliggør pålidelig taleopkald og internetforbindelse på Inmarsats Fleet One-service, som udnytter kraften fra den etablerede Inmarsat-4 satellitkonstellation for global dækning.
Forskellige anvendelser
SAILOR Fleet One muliggør datatilslutning op til 100kbps og taleopkald på en enkelt linje. Dets kapaciteter tilbyder betydelig kommunikationsfunktionalitet for ejere af mindre både og professionelle fartøjer. SAILOR Fleet One er måske lille, men den har nok kraft til at levere masser af båndbredde til e-mail, web browsing, sociale medier, elektroniske dokumenter/rapporter og Machine-to-Machine (M2M) applikationer.
Nem installation
Fordi SAILOR Fleet One-antennen er lille og let, er den utrolig nem at installere. At forbinde antennen til udstyret under dæk er så enkelt, at ivrige ejere selv kan håndtere installation og vedligeholdelse. Kombineret med pålidelig, konkurrencedygtigt prissat airtime er SAILOR Fleet One den perfekte introduktion til satcom for små fartøjer.
Uovertruffen pedigree
SAILOR Fleet One er designet til de samme høje standarder som den eksisterende SAILOR FleetBroadband produktlinje, som bruger de samme Inmarsat-4 satellitter som Fleet One-servicen. Denne kvalitet er pålidelig for mere end 45.000 brugere verden over. Med brugervenlighed og holdbarhed i fokus kan SAILOR Fleet One stole på at levere pålidelige, høj kvalitet kommunikation, uanset om man sejler offshore eller fisker for at leve."
]
Specifications
| MODEL | FLEET ONE |
|---|---|
| EN DEL # | 403744A-00591 |
| GPU | 200 TOPS |
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON, SATELLIT INTERNET |
| ANVENDELSESOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MÆRKE | COBHAM |
| NETVÆRK | INMARSAT |
| BRUG TYPE | MARITIM |
| TILBEHØRSTYPE | SYSTEM |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| SURVIVAL TEMPERATURE | -40° to 80°C (-40° to 176°F) |
| DATAHASTIGHED | UP TO 100 kbps (SEND / RECEIVE) |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
What's included
403050C-00581 SAILOR Fleet One Over Dæk Enhed
403739A-00581 SAILOR Fleet One Under Dæk Enhed
403670A-00500 Thrane IP Håndsæt inkl. Stativ, Kablet
37-107338 SAILOR Antenne Kabel, 10 meter
83-141368 SAILOR Fleet One CD rom m. UIM,QG,IG