Iridium Extreme 9575N satellittelefon (CPKTN1901)
In stock
- MÆRKE:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9575N EXTREME
- EN DEL #:
- CPKTN1901
- ORIGIN:
- Thailand
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9575-Satellite-Phone
- Buy 2 for 1.212,95 € 1.212,95 € each and save 2%
- Buy 5 for 1.200,58 € 1.200,58 € each and save 3%
- Buy 10 for 1.175,82 € 1.175,82 € each and save 5%
Forbedret stemmekvalitet, integreret højttalertelefon og håndfri funktion gør Iridium 9575 til det smarte valg.
Iridium 9575 Extreme er SMS-aktiveret, så du kan holde kontakten og dele erfaringer med andre gennem brugervenlige tekstbeskeder. Send gratis SMS/SMS-besked .
Iridium Extreme er udstyret med en programmerbar nødknap, der aktiverer kritisk, hurtig reaktion, når du har mest brug for det. Det er den eneste satellittelefon med GPS-aktiveret SOS-knap med nødtjenester understøttet af GEOS Travel Safety Group , inkluderet uden ekstra omkostninger. Se detaljer .
Iridium 9575 Extreme er udstyret med Location Based Services (LBS), der muliggør GPS-positionering og giver dig mulighed for at lokalisere og dele dine koordinater fra hvor som helst på kloden.
Specifications
| HS CODE | 85176200 |
|---|---|
| LEVERING FRA | ARIZONA, USA, CALGARY, AB, CANADA, DUBLIN, IRELAND |
| MODEL | 9575N EXTREME |
| EN DEL # | CPKTN1901 |
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON |
| ANVENDELSESOMRÅDE | 100% GLOBAL |
| MÆRKE | IRIDIUM |
| NETVÆRK | IRIDIUM |
| SERVICE | IRIDIUM VOICE |
| BRUG TYPE | HÅNDHOLDT |
| TILBEHØRSTYPE | HANDSET |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| DATAHASTIGHED | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| UNDERSTØTTEDE SPROG | ENGLISH, ARABIC, CZECH, CHINESE, DANISH (DANSK), DUTCH (NEDERLANDS), FINNISH (SUOMI), FRENCH, GERMAN, GREEK, HEBREW, HUNGARIAN, ITALIAN, JAPANESE, KOREAN, NORWEGIAN (NORSK), POLISH, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, SWEEDISH, TURKISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| FUNKTIONER | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS, FREE INCOMING CALLS*, FREE INCOMING SMS**, FREE VOICEMAIL*** |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLATION | 66 SATELLITER |
| TALETID | UP TO 4 HOURS |
| STANDBY TID | UP TO 30 HOURS |
| LÆNGDE | 140 mm (5.5") |
| BREDDE | 60 mm (2.36") |
| DYBDE | 27 mm (1.06") |
| VÆGT | 247 grams (8.7 oz) |
Feature
Iridium 9575 ekstreme funktioner
• GPS-aktiverede lokationsbaserede tjenester
• Online sporing
• Skræddersyede løsninger aktiveret til forskellige markeder
• Tilbehør til dramatisk forbedring af personlig kommunikation
• Satellite Emergency Notifcation Device (SEND) kompatibelt SOS-knapdesign
• Pålidelig tovejs global dækning
• Det hårdeste satellithåndsæt, der er designet af militærkvalitet, der nogensinde er bygget
What's included
Iridium Global dækningskort

Iridium leverer væsentlige kommunikationstjenester til og fra fjerntliggende områder, hvor ingen anden form for kommunikation er tilgængelig. Drevet af en unikt sofistikeret global konstellation af 66 tværbundne Low-Earth Orbit (LEO)-satellitter, giver Iridium®-netværket højkvalitets tale- og dataforbindelser over hele planetens overflade, inklusive på tværs af luftveje, oceaner og polarområder. Sammen med sit økosystem af partnervirksomheder leverer Iridium en innovativ og rig portefølje af pålidelige løsninger til markeder, der kræver virkelig global kommunikation.
Kun 780 kilometer fra Jorden betyder nærheden af Iridiums LEO-netværk pol-til-pol-dækning, en kortere transmissionsvej, stærkere signaler, lavere latenstid og kortere registreringstid end med GEO-satellitter. I rummet er hver Iridium-satellit forbundet med op til fire andre, hvilket skaber et dynamisk netværk, der dirigerer trafik mellem satellitter for at sikre global dækning, selv hvor traditionelle lokale systemer ikke er tilgængelige.