Inmarsat IsatPhone 2 satelliittipuhelin
In stock
- BRÄNDI:
- INMARSAT
- MALLI:
- ISATPHONE 2
- ORIGIN:
- Espanja
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Inmarsat-IsatPhone-2-Handset
- Buy 2 for 716,21 € 716,21 € each and save 2%
- Buy 5 for 708,90 € 708,90 € each and save 3%
- Buy 10 for 694,29 € 694,29 € each and save 5%
Inmarsatin uuden sukupolven kannettava satelliittipuhelin pitää sinut yhteydessä äärimmäisissä ja syrjäisimmissä paikoissa.
Vankka luuri, vertaansa vailla oleva akunkesto, erinomainen äänenlaatu ja luotettavuus, jota odotat maailman johtavalta mobiilisatelliittiviestinnän toimittajalta – IsatPhone 2 tarjoaa kaiken.
Valmis. Luotettava. Kestävä.
Uuden sukupolven IsatPhone 2 liittyy IsatPhone Pron kanssa kannettavaan satelliittipuhelinvalikoimaamme - tuo enemmän valinnanvaraa asiakkaille, jotka haluavat Inmarsatin toimittamaa luotettavuutta.
IsatPhone 2 on kova puhelin kovaan maailmaan. Tukeva puhelin on suunniteltu kestämään kaikkea, mitä luonto siihen voi heittää - helteestä jäiseen räjäytykseen, aavikon hiekkamyrskyihin tai monsuunisateeseen. Se tarjoaa vertaansa vailla olevan akunkeston – 8 tuntia puheaikaa ja jopa 160 tuntia valmiustilassa.
Yhdessä IsatPhone 2:n suunnittelu ja ominaisuudet - mukaan lukien turvaominaisuudet - tekevät siitä ihanteellisen vaativimmille käyttäjille sellaisilla aloilla kuin siviilihallinto, öljy ja kaasu, kansalaisjärjestöt ja media.
Valmis
Nopea verkkorekisteröinti alle 45 sekunnissa
8 tuntia puheaikaa ja jopa 160 tuntia valmiusaikaa
Helppo käyttää useilla kielillä
Luotettava
Toimii Inmarsatin I-4 globaalien geostationaaristen satelliittien kautta varmistaen puhelun vakauden ja luotettavan verkkoyhteyden
Korkea äänenlaatu
Kestävä
Toimii -20°C - +55°C
Pöly-, roiske- ja iskunkestävä (IP65, IK04)
Kosteustoleranssi 0-95 prosenttia
Erittäin näkyvä, naarmuuntumaton transflektiivinen näyttö, joka on luettavissa kirkkaassa auringonvalossa
Isatphone 2:n videoopas
HUOMAA: Isatphone 2 ei ole luotettava äärimmäisillä pohjoisilla tai vuoristoisilla alueilla. Alaskassa, Yukonissa, NWT:ssä, Nunavutissa, Pohjois-Ontariossa ja Pohjois-Quebecissa asuville asiakkaille katso Iridium 9555- tai Iridium 9575 -satelliittipuhelimet.
Specifications
| UPC | 0885562000343 |
|---|---|
| HS CODE | 85176200 |
| TOIMITUS | CALGARY, AB, CANADA |
| MALLI | ISATPHONE 2 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN |
| KÄYTTÖALUE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| BRÄNDI | INMARSAT |
| VERKKO | INMARSAT |
| PALVELU | INMARSAT VOICE |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | KÄdessä pidetty |
| LISÄVARUSTEET | HANDSET |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -20°C to 55°C |
| STORAGE TEMPERATURE | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| TUETUT KIELET | ENGLISH, ARABIC, CHINESE, FRENCH, JAPANESE, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| TÄHDISTÖ | 3 SATELLIITTIA |
| PUHUMISAIKA | UP TO 8 HOURS |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 160 HOURS |
| PITUUS | 169 mm (6.7") |
| LEVEYS | 75 mm (3″) |
| SYVYYS | 36 mm (1.4″) |
| PAINO | 318 grams (11.2 oz) |
What's included
Mitä sisältyy
- Isatphone 2 -luuri
- Uudelleenladattava akku
- Verkkovirtalaturi 4 adapterilla
- Autolaturi – 10-30 volttia
- Micro USB kaapeli
- Langalliset handsfree-kuulokkeet
- Ranneke
- Pika-aloitusopas (8 kieltä)
- Takuuasiakirjat
- Tukee USB-muistia
- Kotelo
Inmarsat Isatphonen peittokartta

Tämä kartta havainnollistaa IsatPhonen kattavuutta. Se ei takaa palvelukyvyn laajuutta. Marraskuusta 2013 lähtien Alphasat-peittoalue asettaa etusijalle 44,5 asteen eteläisen leveysasteen pohjoispuolella, ja se voi heiketä tämän leveysasteen eteläpuolella. Isatphonen kuuluvuus kesäkuussa 2015.