Iridium 9555N -satelliittipuhelin (BPKTN1901)
In stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- 9555N
- OSA #:
- BPKTN1901
- ORIGIN:
- Thaimaa
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9555-Satellite-Phone
Specifications
| UPC | 609728382551 |
|---|---|
| HS CODE | 85176200 |
| TOIMITUS | ARIZONA, USA, CALGARY, AB, CANADA, DUBLIN, IRELAND |
| MALLI | 9555N |
| OSA # | BPKTN1901 |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTIPUHELIN |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM VOICE |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | KÄdessä pidetty |
| LISÄVARUSTEET | HANDSET |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -10°C to 55°C (14°F - 131°F) |
| TIETOJEN NOPEUS | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| TUETUT KIELET | ENGLISH, ARABIC, CZECH, CHINESE, DANISH (DANSK), DUTCH (NEDERLANDS), FINNISH (SUOMI), FRENCH, GERMAN, GREEK, HEBREW, HUNGARIAN, ITALIAN, JAPANESE, KOREAN, NORWEGIAN (NORSK), POLISH, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, SWEEDISH, TURKISH |
| OMINAISUUDET | PHONE, TEXT MESSAGING, FREE INCOMING CALLS*, FREE INCOMING SMS**, FREE VOICEMAIL*** |
| SERTIFIKAATIOT | IRIDIUM CERTIFIED, FCC, INDUSTRY CANADA |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PUHUMISAIKA | UP TO 4 HOURS |
| VALMIUSTILA-AIKA | UP TO 30 HOURS |
| PITUUS | 143 mm |
| LEVEYS | 55 mm |
| SYVYYS | 30 mm |
| PAINO | 266 grams (9.4 oz) |
Feature
Iridium 9555:n ominaisuudet
Teollisuusluokan muotoilu ennennäkemättömään kestävyyteen
Pieni fyysinen jalanjälki virtaviivaiseen siirrettävyyteen
Intuitiivinen käyttöliittymä valmiita toimintoja varten
Parannettu SMS- ja sähköpostiviestintäominaisuus
Integroitu kaiutinpuhelin
Kuulokkeet ja handsfree-ominaisuus
Sisällä säilytettävä antenni
Mini-USB-dataportti ja tuki puhelimelle modeemina
21 tuettua valikkokieltä
Näyttö
200 merkin valaistu graafinen näyttö
Äänenvoimakkuuden, signaalin ja akun voimakkuuden mittarit
Valaistu säänkestävä näppäimistö
Puheluominaisuudet
Integroitu kaiutinpuhelin
Pikayhteys Iridium-vastaajaan
Kaksisuuntainen tekstiviesti ja lyhyt sähköpostiominaisuus
Esiohjelmoitava kansainvälinen pääsykoodi (00 tai +)
Postilaatikko ääni-, numero- ja tekstiviesteille
Valittavissa olevat soitto- ja hälytysäänet (8 vaihtoehtoa)
Muisti
100 merkinnän sisäinen osoitekirja, johon mahtuu useita puhelinnumeroita, sähköpostiosoitteita ja muistiinpanoja
SIM-kortin osoitekirja, jossa on 155 merkintää
Puheluhistoria säilyttää vastaanotetut, vastaamatta jääneet ja soitetut puhelut
Käytön hallintaominaisuudet
Käyttäjän määritettävät puheluajastimet kustannusten hallintaan
Näppäinlukko ja PIN-lukitus lisäävät turvallisuutta
What's included
Iridiumin maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium toimittaa tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja niiltä alueilta, joilla ei ole saatavilla muuta viestintämuotoa. Iridium®-verkko, joka käyttää 66 ristiinsidottua Low-Earth Orbit (LEO) -satelliittia, tarjoaa laadukkaita ääni- ja datayhteyksiä koko planeetan pinnalla, myös ilmateiden, valtamerten ja napa-alueiden yli. Yhdessä kumppaniyritysten ekosysteemin kanssa Iridium tarjoaa innovatiivisen ja runsaan valikoiman luotettavia ratkaisuja markkinoille, jotka vaativat aidosti globaalia viestintää.
Vain 780 kilometrin päässä Maasta sijaitsevan Iridiumin LEO-verkon läheisyys tarkoittaa napojen välistä kattavuutta, lyhyempää siirtotietä, voimakkaampia signaaleja, pienempää latenssia ja lyhyempää rekisteröintiaikaa kuin GEO-satelliiteilla. Avaruudessa jokainen Iridium-satelliitti on linkitetty jopa neljään muuhun luoden dynaamisen verkon, joka reitittää liikenteen satelliittien välillä varmistaakseen maailmanlaajuisen kattavuuden, vaikka perinteiset paikalliset järjestelmät eivät olisi käytettävissä.