Intellian i9P Auto Skew Yhdysvaltain/Kanadan merisatelliittitelevisiojärjestelmä (B4-919AA)
In stock
- BRÄNDI:
- INTELLIAN
- MALLI:
- i9P
- OSA #:
- B4-919AA
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 1 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-i9P-System-B4-919AA
Intellian i9P Marine Satellite TV System (B4-919AA)
Intellian i9P tarjoaa tehokkaimmat ja luotettavimmat satelliitti-TV-vastaanotot sekä huvi- että kaupallisiin aluksiin, joiden pituus on yli 80 jalkaa. i9P:n tyylikäs muotoilu sopii täydellisesti moderneihin virtaviivaisiin aluksiin.
Patentoitujen innovaatioiden WRS (Wide Range Search) ja Dynamic Beam Tilting (DBT) -tekniikoiden ansiosta i9P voi aina taata kristallinkirkkaan satelliittitelevision vastaanoton CD-laatuisella äänellä jopa ankarimmissa meriolosuhteissa, jopa ilman ylimääräisiä liiketunnistimia. .
I9P:n innovatiivisin muotoilu on sen ohjausyksikössä integroidut HD- ja TriSat-moduulit. Tämä tekee i9P:stä historian ensimmäisen meriantenni-TV-järjestelmän, jonka avulla veneilijät voivat käyttää satoja HDTV-kanavia johtavilta satelliitti-tv-palveluntarjoajilta ilman ylimääräisiä muunnostyökaluja tai kaapelijohdotuksia. Intellian MIM:n avulla veneilijät voivat nauttia kanavien kääntämisestä automaattisen satelliittivaihdon kautta aivan kuten kotijärjestelmässä. Katso lisätietoja DISH Network MIM:n asennusoppaasta. Lisäksi tämä ohjausyksikkö tarjoaa veneilijöille interaktiivisen käyttöalustan PC-ohjainohjelmistonsa kautta, erittäin ystävällisellä käyttöliittymällä ja täydellisellä luettelolla maailman satelliittikirjastoista.
i9P:ssä on myös integroitu automaattinen vinokulman ohjausjärjestelmä ja erittäin tarkka GPS-järjestelmä, joka ei vain nopeuttaa satelliittisignaalin hakuaikaa, vaan myös parantaa satelliittivastaanoton laatua heikon satelliittisignaalin peittoalueella.
Tukeva ote signaalista
Intellianin ainutlaatuinen Dynamic Beam Tilting (DBT) käyttää korkealaatuista, jatkuvasti säädettävää aliheijastinta, jonka ansiosta antenni pysyy vahvimpana signaalina aina, kun alus kulkee suurella nopeudella.
Nopeampi signaalin hankinta
Intellianin ainutlaatuinen WRS (Wide Range Search) -algoritmi antaa antennille mahdollisuuden etsiä, löytää ja lukita signaalin uskomattomalla nopeudella ja tarkkuudella.
Tehokkain suorituskyky
85 cm heijastimen halkaisija, valtakunnallinen kattavuus Pohjois- ja Etelä-Amerikassa, Euroopassa ja alueellisissa palveluissa ympäri maailmaa.
Viritä HDTV-suosikkikanavasi
Intellianin i9P tarjoaa HD-kanavia Ku-kaistalta. HD-moduuli on itse asiassa sisäänrakennettu Intellian i9P:n antennin ohjausyksikköön saumattoman integroinnin ja helpon asennuksen takaamiseksi.
Sisäänrakennettu GPS
Intellian i9P:ssä on sisäänrakennettu GPS, joka helpottaa käyttöä ja nopeampaa signaalin hankintaa.
Langaton yhteys ja Aptus-mobiili
Sisäänrakennettu Wi-Fi mahdollistaa ACU:n langattoman yhteyden. Tietokoneiden, kannettavien tietokoneiden ja älypuhelimien avulla voidaan yhdistää ACU:hun ja monitoriin, ohjata ja muuttaa järjestelmän asetuksia langattomasti. Intellian Aptus mobile on ladattavissa, jotta voit käyttää ACU:ta Wi-Fi-yhteyden kautta ja käyttää antennia iPhonesta, iPadista tai muista verkkolaitteista. iPhone ja iPad ovat Apple Inc:n rekisteröityjä tavaramerkkejä.
All-in-One-järjestelmä
Automaattinen vinokulman ohjausjärjestelmä, GPS ja laajennettu korkeusalue, jotka ovat oletusvaihtoehtona, mahdollistavat i9P:n paremman signaalin vastaanoton heikon satelliittisignaalin peittoalueella ja tarkkuuden ja helpon käytön missä tahansa alus purjehtii.

Specifications
| MALLI | i9P |
|---|---|
| OSA # | B4-919AA |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE TV |
| KÄYTTÖALUE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| BRÄNDI | INTELLIAN |
| VERKKO | BELL TV, DIRECTV, DISH NETWORK |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| LISÄVARUSTEET | ANTENNA |
| ANTENNIN KOKO | 85 cm (33.5 inch) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| TAAJUUS | Ku BAND |
| SERTIFIKAATIOT | CE COMPLIANCE, FCC |
| PAINO | 56,2 kg (124 lb) |
| RADOME HEIGHT | 121.0 cm (47.5 inch) |
| RADOME DIAMETER | 113 cm (44.5 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| POLARIZATION | CIRCULAR AND LINEAR |
| MINIMUM EIRP | 44dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| ELEVATION RANGE | -15º to 90º |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 30º / sec |
| TURNING RATE | 30º / sec |
| VESSEL SIZE | OVER 80 FEET |
| RF OUTPUT | DUAL / QUAD OUTPUT |
Feature
Täysin automatisoitu järjestelmä
Automaattinen satelliittihaku ja tunnistus. 2-akseliset askelmoottorit jalustan vakauttamiseksi.
Paranneltu antenni
Erittäin tehokas 34 tuuman parabolinen antenni mahdollistaa 44 dBW:n minimi-EIRP:n. RHCP / LHCP, pysty- / vaakapolarisaatio.
Wide Range Search (WRS) -algoritmi
Kilpailijamenetelmät etsivät pääkeilan kapeaa kaistanleveyttä. Kuitenkin Intellianin ainutlaatuinen WRS etsii laajaa valikoimaa sivukeiloja ja hyppää pääkeilaan, mikä mahdollistaa nopeamman satelliittihaun.
Täysin automatisoitu digitaalinen videolähetys (DVB)
Tunnistus DVB-dekooderi CPLD:llä mahdollistaa nopean tunnistamisen.
Dynamic Beam Tilting (DBT) -tekniikka
Suurinopeuksinen apuheijastin pyörii pois akselista, tarkistaa signaalin voimakkuuden 50 kertaa sekunnissa ja kompensoi seurantasuunnan. Pääheijastimen vähemmän liikettä tarkoittaa vähemmän melua ja pidentää tuotteen käyttöikää.
DVB-S2-signaalin tunnistus
Nopea tunnistus DVB-S2-dekooderilla.
Uuden tyyppinen antennin ohjausyksikkö
• Helppo muuttaa ja päivittää satelliittitietoja
• Helppo antennin tilan tarkistus ja automaattinen diagnoosi
• Helppo antennin ohjaus PC-liitännän kautta
Automaattinen polarisaatio (vinokulma) ohjaus
Automaattinen vinokulman ohjausjärjestelmä (-90°~ +90°) lineaariseen vaaka-/pystypolarisaatioon.
Sisäänrakennettu GPS ja NMEA 0183 -liitäntä
i9P:ssä on antenniyksikön sisällä sisäänrakennettu GPS signaalin nopeampaa vastaanottamista varten. Laivan GPS voidaan liittää myös ACU:n takapaneelin NMEA 0183 -portin kautta.
Intellian i9P kattavuuskartat





