Intellian i9W 2-akselinen Global Marine Satellite TV System, 85 cm (33,5") lautasantenni ja WorldView LNB (B4-919W2)
In stock
- BRÄNDI:
- INTELLIAN
- MALLI:
- i9W
- OSA #:
- B4-919W2
- ORIGIN:
- Etelä-Korea
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 1 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-i9W-System-B4-911W2
Maailmanlaajuinen satelliittipalvelujen yhteensopivuus
Intellian i9W tarjoaa äärimmäisen mukavuuden yhdistää sinut jopa tuhansiin ilmaisiin TV-, maksutelevisio-, standardi- ja teräväpiirto-ohjelmiin kaikkialla maailmassa yhdellä LNB-moduulilla, joka sisältää useita (8) LO-taajuuksia.
Handsfree WorldView™ LNB-moduuli
Toisen sukupolven patentoitava WorldView LNB-moduuli on Intellianin uusin innovaatio. Toisin kuin muut TVRO-järjestelmän mikropäät, joissa on ±1 000 kHz:n vakaus, Intellian WorldView LNB-moduuli on rakennettu korkeimmalle ±10 kHz:n vakaudelle, jolla on 100 kertaa suurempi tarkkuus ja suurempi signaaliherkkyys.
Lisäksi tämä LNB-moduuli vastaanottaa monikaistaisia ja monipolarisaatioisia satelliittitelevisiopalveluita ympäri maailmaa. Siksi veneilijöiden ei tarvitse manuaalisesti vaihtaa antennikuvun sisällä olevaa mikropäätä joka kerta, kun alus ylittää eri satelliittipalvelualueelle.
DVB-S2 digi-TV vastaanotto
Osa teräväpiirtotelevisiopalveluista on siirtynyt DVB-S2:lle, ja niitä tullaan lisäämään tulevaisuudessa. Intellianin uraauurtavan DVB-S2-digitaalitelevisiotekniikan ansiosta veneilijät voivat nyt nauttia suosikki DTH (Direct To Home) -viihteestään merellä aivan kuten kotona.
Maailmanlaajuinen satelliittikirjasto
i9W sisältää esiohjelmoidun maailmanlaajuisen satelliittikirjaston, jonka avulla veneilijät voivat valita haluamasi satelliitin matkustaessaan alueelta toiselle. Kun satelliitti on valittu, WorldView LNB-moduuli vaihtaa automaattisesti vastaavalle paikalliselle taajuudelle signaalin vastaanottamiseksi.
Langaton yhteys ja Aptus-mobiili
Sisäänrakennettu Wi-Fi mahdollistaa ACU:n langattoman yhteyden. Tietokoneiden, kannettavien tietokoneiden ja älypuhelimien avulla voidaan yhdistää ACU:hun ja valvoa, ohjata ja muuttaa järjestelmän asetuksia langattomasti. Intellian Aptus mobile on ladattavissa, jotta voit käyttää ACU:ta Wi-Fi-yhteyden kautta ja käyttää antennia iPhonesta, iPadista tai muista verkkolaitteista. iPhone ja iPad ovat Apple Inc:n rekisteröityjä tavaramerkkejä.

Specifications
| MALLI | i9W |
|---|---|
| OSA # | B4-919W2 |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE TV |
| KÄYTTÖALUE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| BRÄNDI | INTELLIAN |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| LISÄVARUSTEET | ANTENNA |
| ANTENNIN KOKO | 85 cm (33.5 inch) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| TAAJUUS | Ku BAND |
| SERTIFIKAATIOT | CE COMPLIANCE, FCC |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| PAINO | 56,2 kg (124 lb) |
| RADOME HEIGHT | 121.0 cm (47.5 inch) |
| RADOME DIAMETER | 113 cm (44.5 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| POLARIZATION | CIRCULAR AND LINEAR |
| MINIMUM EIRP | 44dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| ELEVATION RANGE | -15º to 90º |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 30º / sec |
| TURNING RATE | 30º / sec |
| VESSEL SIZE | OVER 80 FEET |
| RF OUTPUT | DUAL / QUAD OUTPUT |
Intellian i9W -peittokartat





