Intellian i6 US Marine Satellite TV System 60 cm (23,6 tuuman) heijastimella ja All-Americas LNB:llä (B4-609AA)
In stock
- BRÄNDI:
- INTELLIAN
- MALLI:
- i6
- OSA #:
- B4-609AA
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-i6-System-B4-609AA
Intellian i6 US Marine Satellite TV System 60 cm (23,6 tuuman) heijastimella ja All-Americas LNB:llä (B4-609AA)
Intellian i6/i6P tarjoaa erinomaisen kaupallisen suorituskyvyn ja tehokkuuden verrattuna samankokoisiin antennijärjestelmiin. i6/i6P on ihanteellinen suunniteltu yli 70 metrin veneisiin. Perinteisesti suuremmilla merisatelliittiantenneilla oli raskas paino ja monimutkaisia kaapelien asennusongelmia. i6:n yksikaapelirakenteen ja tyhjiömuovaustekniikan ansiosta i6/i6P on jälleen kerran osoittautunut isommaksi ja kevyemmäksi. Intellian MIM:n avulla veneilijät voivat nauttia kanavien kääntämisestä automaattisen satelliittivaihdon kautta aivan kuten kotijärjestelmässä. Katso lisätietoja DISH Network MIM:n asennusoppaasta.
Patentoitujen WRS- ja Dynamic Beam Tilting (DBT) -tekniikoiden ansiosta i6/i6P voi aina tarjota tarkimmat seurantaominaisuudet ja ylivertaisen satelliittisignaalin vastaanoton erittäin ankarissa meriolosuhteissa.
I6/i6P:n innovatiivisin muotoilu on sen ohjausyksikön integroidut HD- ja TriSat-moduulit. Tämä antaa veneilijöille mahdollisuuden käyttää johtavien satelliitti-tv-palveluntarjoajien suosikki HDTV-kanaviaan helposti, kuten he ovat tottuneet tekemään kotona.
i6/i6P:ssä on sisäänrakennettu GPS-järjestelmä, joka nopeuttaa satelliittisignaalien hankintaa. Lisäksi i6P:ssä on sisäänrakennettu automaattinen vinokulmansäätöjärjestelmä, joka ylläpitää optimaalista signaalin voimakkuutta ja parantaa satelliittivastaanoton laatua heikon satelliittisignaalin peittoalueella.
Tukeva ote signaalista
Intellianin ainutlaatuinen Dynamic Beam Tilting (DBT) käyttää korkealaatuista, jatkuvasti säädettävää aliheijastinta, jonka ansiosta antenni pysyy vahvimpana signaalina aina, kun alus kulkee suurella nopeudella.
Nopeampi signaalin hankinta
Intellianin ainutlaatuinen WRS (Wide Range Search) -algoritmi antaa antennille mahdollisuuden etsiä, löytää ja lukita signaalin uskomattomalla nopeudella ja tarkkuudella.
Yksinkertainen & Helppo asennus
Intellian i6 -järjestelmät on nopea ja helppo asentaa yhdellä kaapelilla antennin ja ACU:n yhdistämiseen. Edistyksellinen ACUmme on suunniteltu vaatimaan mahdollisimman vähän asetuksia, jotta voit alkaa nauttia TV-ohjelmista veneessäsi hetkessä.
Viritä HDTV-suosikkikanavasi
Intellianin i6/i6P tarjoaa HD-kanavia Ku-kaistalta. HD-moduuli on itse asiassa sisäänrakennettu Intellian i6/i6P:n antennin ohjausyksikköön saumattoman integroinnin ja helpon asennuksen takaamiseksi.
Sisäänrakennettu GPS
Intellian i6/i6P sisältää sisäänrakennetun GPS:n, joka helpottaa käyttöä ja nopeampaa signaalin hankintaa. Sen ansiosta i6/i6P:llä on suurempi tarkkuus ja helppokäyttöisyys kaikkialla, missä alus purjehtii.
Verraton suorituskyky
60 cm heijastimen halkaisija, valtakunnallinen kattavuus Pohjois- ja Etelä-Amerikassa, Euroopassa ja alueellisissa palveluissa ympäri maailmaa.
Langaton yhteys ja Aptus-mobiili
Sisäänrakennettu Wi-Fi mahdollistaa ACU:n langattoman yhteyden. Tietokoneiden, kannettavien tietokoneiden ja älypuhelimien avulla voidaan yhdistää ACU:hun ja valvoa, ohjata ja muuttaa järjestelmän asetuksia langattomasti. Intellian Aptus mobile on ladattavissa, jotta voit käyttää ACU:ta Wi-Fi-yhteyden kautta ja käyttää antennia iPhonesta, iPadista tai muista verkkolaitteista. iPhone ja iPad ovat Apple Inc:n rekisteröityjä tavaramerkkejä.

Specifications
| MALLI | i6 |
|---|---|
| OSA # | B4-609AA |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE TV |
| KÄYTTÖALUE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| BRÄNDI | INTELLIAN |
| VERKKO | BELL TV, DIRECTV, DISH NETWORK |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| LISÄVARUSTEET | ANTENNA |
| ANTENNIN KOKO | 60 cm (23.6 inch) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| TAAJUUS | Ku BAND |
| SERTIFIKAATIOT | CE COMPLIANCE, FCC |
| PAINO | 20,0 kg (44,0 livres) |
| RADOME HEIGHT | 72 cm (28.3 inch) |
| RADOME DIAMETER | 70 cm (27.6 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| POLARIZATION | CIRCULAR AND LINEAR |
| MINIMUM EIRP | 46dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| ELEVATION RANGE | 5º to 90º |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 45º / sec |
| TURNING RATE | 45º / sec |
| VESSEL SIZE | OVER 70 FEET |
| RF OUTPUT | QUAD OUTPUT |
Feature
- Automaattinen satelliittihaku ja tunnistustoiminto
- 2-akselinen nopea seurantajärjestelmä
- Halkaisijaltaan 60 cm (24 tuumaa) parabolinen antenni Ku-Band-satelliittisignaalien vastaanottamiseen
- Pyöreä tai lineaarinen polarisaatio riippuen valitusta alueesta ja LNB:stä
- Sisäänrakennettu HD-moduuli Ku-kaistan HD-TV:n vastaanottoon
- iQ²-tekniikan avulla voit virittyä nopeasti, ylläpitää vakaata signaalilukkoa ja nauttia suosikki-TV-ohjelmistasi hiljaisessa mukavuudessa
- Wide Range Search (WRS) -algoritmi tarjoaa nopeimman signaalin hankinnan kaikkialla
- Dynamic Beam Tilting (DBT) -tekniikka käyttää älykästä, reaaliaikaista sädeanalyysiä varmistaakseen erinomaisen signaalin laadun samalla eliminoimalla perinteisillä antenneilla koetun häiritsevän taustamelun.
- Intuitiiviset ohjaimet ja digitaalinen satelliittitietojen näyttö ACU:ssa
- Langattomat automaattiset päivitykset ja diagnostiikka Aptus PC:n ja Aptus Mobilen kautta
- DC Out -portti helppoa virransyöttöä varten Intellian MIM:iin tai Shaw-dekooderimoduuliin
- Useita vastaanottimia ja televisioita voidaan liittää Multi-Switchillä tai Intellian MIM:llä (Multi-Satellite Interface Module)
- MIM:n avulla voidaan valita päävastaanotin ohjaamaan kohdesatelliittia
- Pohjois-Amerikassa Dish- tai Bell TV:tä käytettäessä tarvitaan MIM, joka mahdollistaa automaattisen satelliitin vaihdon kaukosäätimestä aivan kuten kotonakin.
- i6:ssa on antenniyksikön sisällä sisäänrakennettu GPS signaalin nopeampaa vastaanottamista varten. Laivan GPS voidaan yhdistää myös ACU:n takapaneelin NMEA 0183 -portin kautta
- 70 cm (27,5 tuuman) antennin antennin halkaisija
- Antenni painaa alle 20 kg (44 lbs)
- Alan johtava 3 vuoden osien ja työn takuu sekä 2 vuoden työtakuu kaikille antennijärjestelmille, mikä takaa mielenrauhan laitteistoinvestoinneillasi
- Uusi takuupolitiikka (3 vuoden osat ja 2 vuoden työ) koskee vain tuotteita, jotka on ostettu 1. tammikuuta 2017 jälkeen
What's included
Kaikki satelliittijärjestelmät sisältävät seuraavat osat vakiona
- Antenni & Radome 60 cm (24") Heijastin & LNB
- ACU (antennin ohjausyksikkö)
- PC-ohjainohjelma (ohjelmisto-CD mukana)
- Asennus- ja käyttöopas
- Asennusmalli
- Pika-asennusopas
Asennussarja
- ACU pöytäkiinnike × 2EA
- 15 m (49 jalkaa) × 1EA Antenna-ACU RG6 -koaksiaalikaapeli
- 3 m (10 jalkaa) × 1EA ACU-IRD RG6 -koaksiaalikaapeli
- 10 m (33 jalkaa) × 1EA DC-virtajohto
- 1,8 m (6 jalkaa) × 1EA PC-sarjakaapeli
- Liittimet & ruuvit