Intellian t130Q 3-akselinen maailmanlaajuinen järjestelmä 125 cm:n (49,2 tuuman) heijastimella ja yleisneljällä mikropäällä (T3-131AQS)
In stock
- BRÄNDI:
- INTELLIAN
- MALLI:
- t130Q
- OSA #:
- T3-131AQS
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-t130-System-T2-1317S
Intellian t130 Marine Satellite TV System (T2-1317S)
Niille, jotka hallitsevat suurempia laivastoja, t110W / t110Q voidaan verkottaa mihin tahansa aluksella olevaan, Intellianin rakentamaan satelliittiviestintäjärjestelmään (VSAT tai FleetBroadband), mikä mahdollistaa etäkäytön ja -hallinnan Aptus Webin kautta riippumatta siitä, missä alus sijaitsee ympäri maailmaa.
Wi-Fi-yhteensopivan ACU:n avulla käyttäjät voivat muodostaa yhteyden langattomasti t110W / t110Q:iin käyttämällä Aptus PC:tä tai Aptus Mobilea, iOS-mobiilisovellusta, joka on ladattavissa ilmaiseksi App Storesta. Aptus tarjoaa käyttäjille välitöntä diagnostiikkaa, suorituskyvyn kirjaustoimintoja ja yhdellä kosketuksella päivityksiä antennin laiteohjelmistoon ja Global Satellite Libraryyn, mikä varmistaa, että antenni tarjoaa aina huippusuorituskyvyn.
Verraton satelliittisuorituskyky merellä
22 000 mailin päässä olevan satelliitin löytäminen ei ole helppoa, mutta Intellianin Wide Range Search -tekniikan ansiosta antennimme etsivät laajemmalta alueelta ja lukittuvat signaaliin sekunneissa – neljästä viiteen kertaa nopeammin kuin perinteiset antennit.
Signaalista pitäminen ajon aikana tai veneen liikkuessa on toinen syy valita Intellian. Patentoitu Dynamic Beam Tilting (DBT) -teknologiamme käyttää älykästä, reaaliaikaista sädeanalyysiä ylläpitääkseen voimakkaimman signaalin myös silloin, kun alus risteilee suurilla nopeuksilla tai kovassa säässä. Se vähentää myös jatkuvan lautasen säädön tarvetta, mikä vähentää antennin yleistä kulumista.
Specifications
| MALLI | t130Q |
|---|---|
| OSA # | T3-131AQS |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE TV |
| BRÄNDI | INTELLIAN |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| TAAJUUS | Ku BAND |
| SERTIFIKAATIOT | CE COMPLIANCE, FCC |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| RF OUTPUT | DUAL / QUAD OUTPUT |