Intellian t240CK 3-akselinen C-Ku Dual Band Global -järjestelmä, jossa 240 cm (94,5 tuuman) heijastin ja WorldView LNB Gen 2 (T3-246AC)
In stock
- BRÄNDI:
- INTELLIAN
- MALLI:
- t240CK
- OSA #:
- T3-246AC
- ORIGIN:
- Etelä-Korea
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- ALLOW 8 TO 12 WEEKS FOR DELIVERY
- SKU:
- Intellian-t240CK-TV-System
Intellian t240CK 3-akselinen maailmanlaajuinen merisatelliittitelevisiojärjestelmä
t240CK on maailman ensimmäinen antenni, joka pystyy vastaanottamaan sekä HD- että SD-satelliittitelevisiopalveluita C- ja Ku-kaistalla samanaikaisesti samasta satelliitista. Intellianin monikaistainen ja monipolarisaatioinen WorldView LNB:n avulla käyttäjät voivat virittää saumattomasti mihin tahansa satelliitti-tv-palveluun ympäri maailmaa yksinkertaisesti painamalla painiketta joka kerta, kun alus siirtyy eri satelliittipalvelualueelle.
Kuituvalmis
Intellian FiberLink -moduuli yhdistää antennin alla oleviin kansiyksiköihin yhdellä häviöttömällä kuitukaapelilla, jota voidaan käyttää jopa 2000 M:iin asti, mikä yksinkertaistaa huomattavasti laiva-asennusta. Useilla RF-ulostuloilla alla olevasta monikytkimestä sekä C- että Ku-Band-vastaanottimet voidaan liittää, mikä tarjoaa saumattoman käyttökokemuksen laivalla oleville vieraille ja miehistölle.
Etähallintaratkaisu
t240CK:ta voidaan käyttää, valvoa ja ohjata mistä tahansa paikasta maailmassa käyttämällä ACU:n sisäänrakennettua Aptus Web -ohjelmistoa, jonka avulla integraattorit voivat suorittaa rutiinihuoltotoimia hallittavana palveluna. Näitä toimintoja ovat laiteohjelmistopäivitykset, seurantaparametrien seuranta, suorituskykytietojen kirjaaminen ja järjestelmädiagnostiikka ja paljon muuta.
Specifications
| MALLI | t240CK |
|---|---|
| OSA # | T3-246AC |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE TV |
| KÄYTTÖALUE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| BRÄNDI | INTELLIAN |
| VERKKO | DIRECTV, DISH NETWORK |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | MERELLINEN |
| LISÄVARUSTEET | ANTENNA |
| ANTENNIN KOKO | 240 cm (94 inch) |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -30°C ~ 70°C (-22°F ~ 158°F ) |
| TAAJUUS | Ku BAND, C BAND (4-8 GHz) |
| PAINO | 630 kg (1389 lb) A/C |
| RADOME HEIGHT | 353.0 cm (139 inch) |
| RADOME DIAMETER | 330 cm (130 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz, C-band: 3.4 ~ 4.2 GHz |
| MINIMUM EIRP | C-band: 31 dBW, Ku-band: 35 dBW |