Iridium Edge Pro Short Burst Data Satellite Modeem (EDGEPRO9690)
In stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- EDGE PRO
- OSA #:
- EDGEPRO9690
- ORIGIN:
- Kanada
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Edge-Pro-SBD-Modem
Iridium Edge Pro™
Iridium Edge® Pro on itsenäinen Short Burst Data® (SBD) -laite, jossa on reaaliaikainen GPS ja joustava ohjelmointialusta.
(Javaa käyttävät ohjelmistotyökalut), jonka avulla kehittäjät voivat helposti luoda ja käyttää omia räätälöityjä sovelluksiaan. Tämä
kaupallinen valmis Iridium-pääte sisältää lämpötila-anturin ja kiihtyvyysmittarin sekä BLE-, USB- ja CanBus-liitännät.
Tärkeimmät markkinat:
- Kaluston hallinta
- Etävalvonta
- SCADA
- Omaisuuden seuranta
- Merenkulku
Specifications
| MALLI | EDGE PRO |
|---|---|
| OSA # | EDGEPRO9690 |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE M2M, SATELLITE TRACKING |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM SBD |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | FIXED, MERELLINEN, AJONEUVO |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PITUUS | 127 mm (5") |
| LEVEYS | 90 mm (3.54") |
| SYVYYS | 41 mm (1.61") |
| PAINO | 200 grams (7.05 oz) |
Feature
Verkko:
- Viestin koko: 240 tavua (vastaanotto), 370 tavua (lähetys)
- Taajuus: 1616 – 1626,5 MHz
Mekaaninen:
- Mitat: 130 mm (P) x 80 mm (L) x 30 mm (K)
- Sisääntulosuojaus: IP 67
- Sivu- ja alakaapelin ulostulot
Ympäristö:
- Käyttölämpötila-alue: -40C - 85C
- Varastointilämpötila-alue: -40C - 85C
Liitännät:
- RS232 AT -komentoliitäntä
- On/Off ohjauslinjat
Teho:
- Virtalähde (9-32V), SAE J1455 Kuorman kaatuminen suojattu
- Käänteisen napaisuuden suojaus
- Suurin teho: 1,6 W (huippu lyhyt lähetyspurske)
- Pienitehoiset tilat: < 100uA
Sertifikaatit:
- Iridium®-satelliittiverkon sertifiointi
- FCC, IC, CE, Australia hyväksynnät
- RoHS yhteensopiva
Iridiumin maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium on ainoa aidosti globaalien satelliittiääni- ja dataratkaisujen toimittaja, joka kattaa maan täydellisesti (mukaan lukien valtameret, hengitystiet ja napa-alueet). Iridium-puhelimet tarjoavat tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja syrjäisiltä alueilta, joilla ei ole muita viestintämuotoja.
Tuki
IRIDIUM EDGE FACT SHEET (PDF)
IRIDIUM EDGEN PIKA-ASENNUSOPAS (PDF)
IRIDIUM EDGE KÄYTTÖOHJE (PDF)