Iridium Edge Solar
In stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- EDGE SOLAR
- OSA #:
- EDGESOLAR9640
- ORIGIN:
- Meksiko
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Edge-Solar-SBD-Modem
- Buy 2 for 477,43 € 477,43 € each and save 2%
- Buy 10 for 472,56 € 472,56 € each and save 3%
- Buy 20 for 467,69 € 467,69 € each and save 4%
- Buy 100 for 462,82 € 462,82 € each and save 5%
Iridium Edge Solar™
Uusi Iridium Edge Solar on suunniteltu yksinkertaiseksi, edulliseksi aurinkoenergiaan perustuvaksi seurantalaitteeksi. Jotain, jonka voit kiinnittää veneeseen, ajoneuvoon tai muuhun omaisuuteen ja sitten unohtaa. Säännölliset GPS-seurantaraportit lähetetään sitten laitteesta, ja sisäinen akku ladataan sisäänrakennetun aurinkopaneelin avulla.
Iridium Edge® Solar on itsenäinen ja ohjelmoitava, aurinkoenergialla toimiva Short Burst Data (SBD®) -laite, joka tarjoaa reaaliaikaisen GPS-seurannan ja paikallisen langattoman sensorin ja viestintäominaisuudet Bluetoothin kautta. Tuotteen itselatautuva , vähäinen huolto, pitkä kenttäkäyttöikä ja over-the-air-konfiguraatio mahdollistavat Iridiumin lisäarvojälleenmyyjien luomisen erilliset seurantasovellukset, jotka voidaan myös toteuttaa entistä monimutkaisempien ratkaisujen luomiseksi. Iridium Edge Solar on tarkoitettu asiakkaille, jotka tarvitsevat erittäin yksinkertaisen seurantalaitteen, jonka he voivat asettaa ja unohtaa. Siksi, jos tarvitset yksinkertaisen autonomisen seurantalaitteen, jolla on globaali kattavuus ja joka lähettää muutaman tunnin välein, tämä voi olla juuri sitä mitä tarvitset.
Iridium Edge Solarin ominaisuuksia ovat:
• Autonominen GPS-seuranta
• Bluetooth-ominaisuus langattomaan anturien integrointiin ja paikallisiin laitteisiin
• Over-the-Air-kokoonpanon muutokset
• Intervalli- ja ajoitettu raportointitilat
• Aloita/Lopeta raportointi/Liikeessä raportointi
• Täysin kapseloitu, ei ulkoisia liittimiä, veden sisäänpääsy suojattu
• Kiihtyvyysanturi ja magnetometri
• LED-tilan ilmaisin
Virranhallinnan tiedot:
• Aurinkosähköiset aurinkokennot, ladattavat ja ensisijaiset akut
• Älykäs virranhallintajärjestelmä
• Jopa 3 vuoden säilyvyys
• Jopa 10 vuoden käyttöikä
• Vara-akun kapasiteetti tarjoaa kaksi kertaa päivässä raportin jopa 5 vuoden ajan ilman aurinkoenergian saatavuutta.
Tärkeimmät markkinat:
- Kaluston hallinta
- Etävalvonta
- SCADA
- Omaisuuden seuranta
- Merenkulku
Specifications
| MALLI | EDGE SOLAR |
|---|---|
| OSA # | EDGESOLAR9640 |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE M2M |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM SBD |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | FIXED, MERELLINEN, AJONEUVO |
| POWER REQUIREMENTS | Internal Non-Rechargeable & Solar Chargeable Batteries |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| INGRESS PROTECTION | IP 67 |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | AGRICULTURE, ASSET & VEHICLE TRACKING, OIL & GAS, SURFACE MINING, TRANSPORTATION |
| SERTIFIKAATIOT | CE COMPLIANCE, FCC |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PITUUS | 164 mm |
| LEVEYS | 71 mm |
| SYVYYS | 33 mm |
| PAINO | 470 grams |
Feature
Verkko:
- Viestin koko: 240 tavua (vastaanotto), 370 tavua (lähetys)
- Taajuus: 1616 – 1626,5 MHz
Mekaaninen:
- Mitat: 130 mm (P) x 80 mm (L) x 30 mm (K)
- Sisääntulosuojaus: IP 67
- Sivu- ja alakaapelin ulostulot
Ympäristö:
- Käyttölämpötila-alue: -40C - 85C
- Varastointilämpötila-alue: -40C - 85C
Liitännät:
- RS232 AT -komentoliitäntä
- On/Off ohjauslinjat
Teho:
- Virtalähde (9-32V), SAE J1455 Kuorman kaatuminen suojattu
- Käänteisen napaisuuden suojaus
- Suurin teho: 1,6 W (huippu lyhyt lähetyspurske)
- Pienitehoiset tilat: < 100uA
Sertifikaatit:
- Iridium®-satelliittiverkon sertifiointi
- FCC, IC, CE, Australia hyväksynnät
- RoHS yhteensopiva
Iridiumin maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium on ainoa aidosti globaalien satelliittiääni- ja dataratkaisujen toimittaja, joka kattaa maan täydellisesti (mukaan lukien valtameret, hengitystiet ja napa-alueet). Iridium-puhelimet tarjoavat tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja syrjäisiltä alueilta, joilla ei ole muita viestintämuotoja.