Hughes 9211 BGAN HDR Φορητός Δορυφορικός Τερματικός Σταθμός Internet με WiFi (3500841-0002)
In stock
- ΜΑΡΚΑ:
- HUGHES
- ΜΟΝΤΕΛΟ:
- 9211 BGAN HDR
- ΜΕΡΟΣ #:
- 3500841-0002
- ORIGIN:
- Ηνωμένες Πολιτείες
- Warranty:
- 12 ΜΗΝΕΣ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Hughes-BGAN-HDR-9211
```el
Hughes 9211 BGAN HDR Φορητός Δορυφορικός Τερματικός Σταθμός Internet με WiFi
Ο ανθεκτικός και ελαφρύς Hughes 9211-HDR είναι ένας οικονομικός τερματικός σταθμός Υψηλής Ταχύτητας Δεδομένων, ιδανικός για μέσα ενημέρωσης, κυβερνήσεις, ΜΚΟ, παρόχους κινητής υγειονομικής περίθαλψης και άλλα, που απαιτούν την καλύτερη ισορροπία υψηλής απόδοσης, ποιότητας υπηρεσίας και χαμηλότερου κόστους.
Ο 9211-HDR διαθέτει σκληρή, συμπαγή και κομψή σχεδίαση; ο μικρότερος και ελαφρύτερος τερματικός σταθμός BGAN με δυνατότητα HDR στον κόσμο. Οι χρήστες μπορούν να συνδεθούν με ταχύτητες ευρυζωνικής ροής άνω των 650 kbps με δυνατότητες όπως η ενσωματωμένη πρόσβαση WiFi πολλαπλών χρηστών.
Μια εξωτερική κεραία με τροφοδοσία είναι διαθέσιμη για να υποστηρίξει μακρές διαδρομές RF καλωδίων για προσωρινές ή μόνιμες εγκαταστάσεις σταθερού χώρου. Ο χρήστης έχει ακόμη την ελευθερία να συνδέσει μια κεραία παρακολούθησης οχημάτων, επιτρέποντας επικοινωνίες εν κινήσει απευθείας από τον τερματικό σταθμό 9211-HDR.
Ο Hughes 9211-HDR επιτρέπει στους χρήστες να στέλνουν και να λαμβάνουν IP κίνηση μέσω Ethernet και/ή 802.11 b/g/n WiFi και φωνής ή φαξ μέσω τυπικής τηλεφωνικής σύνδεσης. Είναι πλήρως βασισμένος σε IP και προσφέρει επίπεδα Ποιότητας Υπηρεσίας (QoS) Επιπέδου 1 ή επιλεγμένα, αφιερωμένα επίπεδα QoS.
Το δίκτυο υπηρεσιών BGAN HDR της Inmarsat προσφέρει τώρα νέες και υψηλότερες ταχύτητες ροής. Ο Hughes 9211-HDR υποστηρίζει τις υψηλότερες διαθέσιμες ταχύτητες ροής (άνω των 650 kbps) για τη μετάδοση βίντεο και άλλων κρίσιμων δεδομένων από το πεδίο. Υποστηρίζονται ασύμμετρες ταχύτητες ροής, επιτρέποντας στους χρήστες να προσαρμόσουν καλύτερα την υπηρεσία στις ατομικές τους προτιμήσεις για τον έλεγχο και τη μείωση του κόστους.
Διεπαφές
Σύνδεση Ethernet (RJ45)
Σύνδεση POTS για φωνή και φαξ (RJ11)
Εξωτερική υποδοχή κεραίας
Πυξίδα και ηχητικός τόνος για βοήθεια στην κατεύθυνση της κεραίας
```
Specifications
| ΜΟΝΤΕΛΟ | 9211 BGAN HDR |
|---|---|
| ΜΕΡΟΣ # | 3500841-0002 |
| ΤΥΠΟΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ | ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ |
| ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΡΗΣΗΣ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ΜΑΡΚΑ | HUGHES |
| ΔΙΚΤΥΟ | INMARSAT |
| ΥΠΗΡΕΣΙΑ | INMARSAT BGAN HDR |
| ΧΡΗΣΗ ΤΥΠΟΥ | FIXED, PORTABLE |
| ΤΥΠΟΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ | TERMINAL |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ | -5°C to 55°C (23°F - 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -25°C to 55°C |
| OTHER DATA INTERFACES | ETHERNET, WI-FI |
| ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ | UP TO 492 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps, BGAN X-STREAM |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ | L BAND (1-2 GHz) |
| ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | INTERNET |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ | 3 ΔΟΡΥΦΟΡΟΙ |
| ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ | UP TO 36 HOURS |
| ΜΗΚΟΣ | 232 mm |
| ΠΛΑΤΟΣ | ["292 χιλιοστά"] |
| ΒΑΘΟΣ | 51 mm |
| ΒΑΡΟΣ | 2.019 kg |
What's included
Package Contents:
- Τερματικός σταθμός Hughes 9211-HDR
- Επαναφορτιζόμενη μπαταρία λιθίου
- Καλώδιο Ethernet 5m
- Τροφοδοτικό AC/DC, τρία καλώδια IEC, ένα για συνδέσεις Ηνωμένου Βασιλείου, ΕΕ και ΗΠΑ