Intellian GX60 Ka-band, 65 cm (25,6") Global Xpress Terminal (GX1-62-111)
Out of stock
- ΜΑΡΚΑ:
- INTELLIAN
- ΜΟΝΤΕΛΟ:
- GX60
- ΜΕΡΟΣ #:
- GX1-62-111
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Intellian-V60GX-System-V-60-GX
Σύστημα θαλάσσιας κεραίας Intellian v60GX VSAT (V60GX)
Compact Global Xpress Terminal
Το GX60 είναι ένα συμπαγές θαλάσσιο σταθεροποιημένο τερματικό έτοιμο προς χρήση στην υψηλής ταχύτητας ευρυζωνική υπηρεσία Global Xpress (GX) της Inmarsat. Χτισμένο και εφοδιασμένο με ενσωματωμένο μόντεμ GX, το GX60 εγκαθίσταται εύκολα και παρέχει συνδεσιμότητα υψηλής ταχύτητας σε ελάχιστο χρόνο.
Απλή και Γρήγορη Εγκατάσταση
Για πολλά χρόνια, η αναβάθμιση των συστημάτων δορυφορικών επικοινωνιών ήταν μια υλικοτεχνική πρόκληση, που συχνά στηρίζεται στη διαθεσιμότητα ενός γερανού που βασίζεται στην ξηρά και απαιτεί εκτεταμένο χρόνο στο λιμάνι.
Το μικρό μέγεθος, η ενσωματωμένη σχεδίαση και η διαισθητική διεπαφή χρήστη του GX60 σημαίνει ότι οι χειριστές μπορούν να εγκαταστήσουν και να θέσουν σε λειτουργία το τερματικό στον ίδιο χρόνο με ένα σύστημα FleetBroadband. Επιπλέον, με ταχύτητες έως και 50 Mbps, το GX60 προσφέρει ισχυρή απόδοση επένδυσης.
Ολοκληρωμένο Τερματικό Επικοινωνιών
Ο τυπικός εξοπλισμός VSAT κάτω από τα καταστρώματα μπορεί να καταλάβει ολόκληρα rack διακομιστών αξίας χώρου, ανάλογα με τη διαμόρφωση του δικτύου. Η ενσωματωμένη σχεδίαση του GX60 συμπυκνώνει πολλαπλά εξαρτήματα σε ένα ενιαίο κουτί, ελευθερώνοντας πολύτιμο χώρο αποθήκευσης στο σκάφος.
Το Intellian GX60 Below Deck Terminal (BDT) περιλαμβάνει το ενσωματωμένο Global Xpress Modem και έναν διακόπτη Ethernet 8 θυρών, ο οποίος επιτρέπει την απευθείας σύνδεση IP με έναν τυπικό δρομολογητή Wi-Fi ή τις ενσωματωμένες συσκευές έτοιμες για δίκτυο του πλοίου. Μόλις ολοκληρωθεί η απλή διαδικασία εγκατάστασης, οι χρήστες μπορούν να συνδεθούν στο διαδίκτυο μέσα σε λίγα λεπτά.
Το BDT είναι επίσης εξοπλισμένο με τη δική του κεραία Wi-Fi που επιτρέπει την ασύρματη σύνδεση με τον υπολογιστή ή την φορητή συσκευή σας για παρακολούθηση και έλεγχο του τερματικού μέσω του λογισμικού Aptus της Intellian.
Specifications
| ΜΟΝΤΕΛΟ | GX60 |
|---|---|
| ΜΕΡΟΣ # | GX1-62-111 |
| ΤΥΠΟΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ | ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ |
| ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΡΗΣΗΣ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ΜΑΡΚΑ | INTELLIAN |
| ΔΙΚΤΥΟ | INMARSAT |
| ΥΠΗΡΕΣΙΑ | INMARSAT GX |
| ΧΡΗΣΗ ΤΥΠΟΥ | ΘΑΛΑΣΣΙΟΣ |
| ΤΥΠΟΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ | ANTENNA |
| ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΕΡΑΙΑΣ | 65 cm (25.6 inch) |
| ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ | Ka BAND |
| ΒΑΡΟΣ | 60 kg (132 lb) |
| RADOME HEIGHT | 103.0 cm (40.5 inch) |
| RADOME DIAMETER | 90 cm (35.5 inch) |
Χάρτης κάλυψης Inmarsat Global Xpress (GX).

Αυτός ο χάρτης απεικονίζει την αναμενόμενη κάλυψη του Inmarsat μετά την εμπορική εισαγωγή του Inmarsat-5 F4 (I-5 F4). Η θέση του I-5 F4 που εμφανίζεται σε αυτόν τον χάρτη είναι μόνο ενδεικτική. Αυτός ο χάρτης δεν αποτελεί εγγύηση εξυπηρέτησης. Παγκόσμια κάλυψη Xpress Ιανουάριος 2017.