Beam PotsDOCK 9555 - RJ11 / POTS & Tracking Docking Station (9555PD)
In stock
- MÆRKE:
- BEAM
- MODEL:
- POTSDOCK 9555
- EN DEL #:
- 9555PD
- ORIGIN:
- Kina
- Warranty:
- 24 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Beam-PotsDOCK-9555
PotsDOCK har også et indbygget Bluetooth-modul til stemmeforbindelse sammen med et intelligent sporings- og alarmrapporteringssystem, der bruger den indbyggede GPS-motor i PotsDOCK. Advarsels- og sporingsmodulet kan konfigureres til at understøtte periodisk polling eller nødadvarselsrapportering.
Iridium 9555-håndsættet passer sikkert i dockingstationen, som har indbygget Bluetooth, USB-data, telefonopladning og integreret antenne, data- og strømforbindelse, hvilket gør det muligt at holde alle antennekabler og strøm permanent forbundet til docken klar til brug. Iridium 9555 håndsættet kan nemt indsættes og fjernes ved at trykke på en knap på toppen af PotsDOCK, hvilket gør det meget nemt at fjerne 9555 når som helst med ro i sindet, vel vidende at den altid vil være fuldt opladet.
PotsDOCK understøtter også brugen af et valgfrit kompakt Beam Privacy-håndsæt, der kan placeres ved siden af PotsDOCK for ekstra bekvemmelighed, hvis det kræves.
Specifications
| MODEL | POTSDOCK 9555 |
|---|---|
| EN DEL # | 9555PD |
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON |
| ANVENDELSESOMRÅDE | 100% GLOBAL |
| MÆRKE | BEAM |
| NETVÆRK | IRIDIUM |
| SERVICE | IRIDIUM VOICE |
| BRUG TYPE | FIXED, MARITIM, KØRETØJ |
| TILBEHØRSTYPE | DOCKING STATION |
| DRIFTSTEMPERATUR | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| KOMPATIBEL MED | IRIDIUM 9555 |
| CERTIFIKATIONER | IRIDIUM CERTIFIED |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| KONSTELLATION | 66 SATELLITER |
| LÆNGDE | 200 mm |
| BREDDE | 75 mm (3.0") |
| DYBDE | 65 mm (2.7") |
| VÆGT | 0.32 kg |
Feature
• Slim line kompakt installation
• Integreret Bluetooth-forbindelse
• RJ11/POTS interface
• Kompatibel med tale, SMS, SBD og Circuit Switched Data
• Indbygget sporing og SOS
• USB-datainterface
• RS232 D9 seriel interface
• Tilbehør/tændingssans
• 9-32V DC strømindgang
• TNC og SMA til GPS
• Fuldt certificeret, Iridium, RoHS, CE, IEC60945
• 2 års reparations- eller udskiftningsgaranti