Beam SatDOCK-G 9555 Håndfri Køretøjs Docking Station (9555SDG)
In stock
- MÆRKE:
- BEAM
- EN DEL #:
- 9555SDG
- ORIGIN:
- Kina
- Warranty:
- 24 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-SatDock-9555SD-G-Iridium
Iridium 9555 satellit håndsæt passer sikkert i Docken, som har et kompakt design, i modsætning til andre traditionelle docking kits, der kræver en anden ekstern boks til installation, er Beam SatDOCK helt indeholdt i den ene kompakte Dock. Andre funktioner inkluderer telefonopladning, indbygget Bluetooth, USB-data, indbygget ringetone og tillader antenne og strøm at være permanent tilsluttet Docken klar til brug. Iridium 9555 håndsættet kan nemt indsættes og fjernes ved at trykke på en knap på toppen af docken, hvilket gør det meget nemt at bruge væk fra Docken, når det er nødvendigt.
SatDOCK understøtter også brugen af et valgfrit aktivt privatlivshåndsæt eller det fuldt udstyrede intelligente håndsæt, RST970, som nemt kan tilføjes til SatDOCK.
SatDOCK giver fleksibiliteten til at bruge dit håndholdte satellittelefon til at understøtte brugen af udstyr til en bred vifte af applikationer. Det har en indbygget Bluetooth-modul til stemmeforbindelse sammen med et intelligent sporings- og alarmrapporteringssystem, der udnytter den indbyggede GPS-motor i SatDOCK. Alarm- & sporingsmodulet kan konfigureres til at understøtte periodisk polling eller nødalarmsrapportering.
SatDOCK Cradle
. Robust design og konstruktion
. Oplader 9555 håndsæt klar til brug
. Integreret strøm- & antenneforbindelse
. Integreret USB-forbindelse
Håndfri tilstand
. Full duplex teknologi
. Overlegen lydkvalitet
Sporings / GPS
. Periodiske positionsrapporter eller fjernpolling
. Indbygget GPS-motor
. Grænseflader til Beams LeoTRAK-Online
. Kompatibel med andre sporingsapplikationer
Panik / Alarmer
. Mulighed for yderligere kablede alarmknapper
Integreret Bluetooth
Indbygget ringetone
Stemme, Data, SMS, SBD
Privatliv & Intelligent Håndsæt
. Automatisk registrering af svar/afslutning intelligens
. Skifter mellem håndsæt og håndfri tilstande
Installation
. Fleksibel installation via universel montering, også egnet til vægmontering
. Antenne, mikrofon og højttaler installeret på en bekvem placering
. Muliggør semi-permanent installation
Kvalitet
. 100% fabriksprøvet
. Overholdelse: Iridium, RoHS, CE, IEC60945
Specifications
| EN DEL # | 9555SDG |
|---|---|
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON |
| ANVENDELSESOMRÅDE | 100% GLOBAL |
| MÆRKE | BEAM |
| NETVÆRK | IRIDIUM |
| SERVICE | IRIDIUM VOICE |
| BRUG TYPE | AVIATION, MARITIM, KØRETØJ |
| TILBEHØRSTYPE | DOCKING STATION |
| DRIFTSTEMPERATUR | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -30°C ~ 70°C (-22°F ~ 158°F ) |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| KOMPATIBEL MED | IRIDIUM 9555 |
| FUNKTIONER | PHONE, GPS, SOS, BLUETOOTH |
| CERTIFIKATIONER | IRIDIUM CERTIFIED, CE COMPLIANCE, FCC, INDUSTRY CANADA, RoHS |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| KONSTELLATION | 66 SATELLITER |
| LÆNGDE | 200 mm (7.9") |
| BREDDE | 75 mm (3.0") |
| DYBDE | 65 mm (2.7") |
| VÆGT | 0.37 kg (0.7 lb) |
Feature
Beam SatDOCK-G 9555 Funktioner:
• Slank kompakt installation
• Integreret Bluetooth-forbindelse
• Håndfri installation
• Privatlivs håndsætsmuligheder
• Stemmesamtale, SMS, SBD og kredsløbsdata kapabel
• Sporings- og nødsignal
• USB datainterface
• RS232 D9 seriel interface
• Tilbehør / Tændingsføler
• Fuldt certificeret, Iridium, RoHS, CE, IEC60945
• 2 års reparations- eller udskiftningsgaranti