Intellian t130W 3-akset globalt marine satellit-tv-system med 125 cm (49,2") parabol og WorldView LNB (T3-131AWS)
Out of stock
- MÆRKE:
- INTELLIAN
- MODEL:
- t130W
- EN DEL #:
- T3-131AWS
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- DISCONTINUED
- SKU:
- Intellian-t130W-Syst-T2-1317W2
Intellian t130W 3-akset Global Marine Satellit TV System med 125 cm (49,2") parabol & WorldView LNB (T2-1317W2)
Intellians t130W er ideel til at opfylde behovene hos større yachter, arbejdsbåde og kommercielle fartøjer 80' og opefter. Med 3-akset stabilisering, bredt højdeområde og ubegrænset azimut uden kabelafvikling, er disse antenner i stand til at modtage, selv når de opererer nær ækvator eller i polarområder. De er designet, fremstillet og testet til at modstå de mest barske hav- og vejrforhold.
Intellian WorldView LNB - Det ene antennesystem bygget til at indtage verden
Det eksklusive Intellian WorldView LNB-modul er designet og fremstillet af Intellians interne ingeniør og tilbyder problemfri skift mellem cirkulær polariseret programmering i Nord-, Central- og Sydamerika og lineær polariseret programmering ved hjælp af Universal Quad LNB i Europa, Mellemøsten og Asien og Stillehavsområdet med sin indbygget Auto Skew Angle Control system.
Nyd problemfri global satellit-tv-modtagelse
Med evnen til at modtage multi-band og multi-polarisation satellit-tv-tjenester over hele kloden, behøver sejlere ikke længere manuelt at slukke LNB'en inde i antennekuplen, når fartøjet krydser ind i en anden satellit-tv-tjenesteregion. Nyd uafbrudt modtagelse af satellit-tv-programmer stort set hvor som helst du går med Intellian WorldView LNB.
Specifications
| MODEL | t130W |
|---|---|
| EN DEL # | T3-131AWS |
| PRODUKTTYPE | SATELLITE TV |
| ANVENDELSESOMRÅDE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MÆRKE | INTELLIAN |
| NETVÆRK | DIRECTV, DISH NETWORK |
| BRUG TYPE | MARITIM |
| TILBEHØRSTYPE | ANTENNA |
| ANTENNE STØRRELSE | 125 cm (49.2 inch) |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| VÆGT | 117 kg (258 lb) |
| RADOME HEIGHT | 165.0 cm (65 inch) |
| RADOME DIAMETER | 169 cm (66.5 inch) |
| VESSEL SIZE | OVER 80 FEET |