Intellian t240CK 3-akset C-Ku Dual Band Global System med 240 cm (94,5 tommer) reflektor & WorldView LNB Gen 2 (T3-246AC)
In stock
- MÆRKE:
- INTELLIAN
- MODEL:
- t240CK
- EN DEL #:
- T3-246AC
- ORIGIN:
- Sydkorea
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- ALLOW 8 TO 12 WEEKS FOR DELIVERY
- SKU:
- Intellian-t240CK-TV-System
Intellian t240CK 3-akset Globalt Marine Satellit TV System
t240CK er verdens første antenne, der er i stand til at modtage både HD- og SD-satellit-tv-tjenester på C-bånd og Ku-bånd samtidigt fra den samme satellit. Intellians multi-bånd og multi-polarisering WorldView LNB gør det muligt for brugere at tune ind på enhver satellit-tv-tjeneste over hele kloden ved blot at trykke på en knap, hver gang fartøjet krydser ind i en anden satellit-tjenesteregion.
Fiber klar
Intellian FiberLink-modulet forbinder antennen til enheder under dæk med et enkelt, tabsfrit fiberoptisk kabel, som kan køres op til 2000 M, hvilket i høj grad forenkler installationen ombord. Med flere RF-udgange fra multiswitchen under dæk, kan både C- og Ku-Band-modtagere tilsluttes, hvilket giver en problemfri brugeroplevelse for gæster og besætning ombord.
Fjernstyringsløsning
t240CK kan tilgås, overvåges og kontrolleres fra ethvert sted i verden ved at få adgang til ACU'ens indbyggede Aptus Web-software, hvilket gør det muligt for integratorer at udføre rutinevedligeholdelsesaktiviteter som en administreret service. Disse funktioner omfatter firmwareopgraderinger, overvågning af sporingsparametre, logning af ydeevnedata og systemdiagnostik og mere.
Specifications
| MODEL | t240CK |
|---|---|
| EN DEL # | T3-246AC |
| PRODUKTTYPE | SATELLITE TV |
| ANVENDELSESOMRÅDE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MÆRKE | INTELLIAN |
| NETVÆRK | DIRECTV, DISH NETWORK |
| BRUG TYPE | MARITIM |
| TILBEHØRSTYPE | ANTENNA |
| ANTENNE STØRRELSE | 240 cm (94 inch) |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -30°C ~ 70°C (-22°F ~ 158°F ) |
| FREKVENS | Ku BAND, C BAND (4-8 GHz) |
| VÆGT | 630 kg (1389 lb) A/C |
| RADOME HEIGHT | 353.0 cm (139 inch) |
| RADOME DIAMETER | 330 cm (130 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz, C-band: 3.4 ~ 4.2 GHz |
| MINIMUM EIRP | C-band: 31 dBW, Ku-band: 35 dBW |