Iridium 9555N satellittelefon (BPKTN1901)
In stock
- MÆRKE:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9555N
- EN DEL #:
- BPKTN1901
- ORIGIN:
- Thailand
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9555-Satellite-Phone
Specifications
| UPC | 609728382551 |
|---|---|
| HS CODE | 85176200 |
| LEVERING FRA | ARIZONA, USA, CALGARY, AB, CANADA, DUBLIN, IRELAND |
| MODEL | 9555N |
| EN DEL # | BPKTN1901 |
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON |
| ANVENDELSESOMRÅDE | 100% GLOBAL |
| MÆRKE | IRIDIUM |
| NETVÆRK | IRIDIUM |
| SERVICE | IRIDIUM VOICE |
| BRUG TYPE | HÅNDHOLDT |
| TILBEHØRSTYPE | HANDSET |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| DRIFTSTEMPERATUR | -10°C to 55°C (14°F - 131°F) |
| DATAHASTIGHED | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| UNDERSTØTTEDE SPROG | ENGLISH, ARABIC, CZECH, CHINESE, DANISH (DANSK), DUTCH (NEDERLANDS), FINNISH (SUOMI), FRENCH, GERMAN, GREEK, HEBREW, HUNGARIAN, ITALIAN, JAPANESE, KOREAN, NORWEGIAN (NORSK), POLISH, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, SWEEDISH, TURKISH |
| FUNKTIONER | PHONE, TEXT MESSAGING, FREE INCOMING CALLS*, FREE INCOMING SMS**, FREE VOICEMAIL*** |
| CERTIFIKATIONER | IRIDIUM CERTIFIED, FCC, INDUSTRY CANADA |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLATION | 66 SATELLITER |
| TALETID | UP TO 4 HOURS |
| STANDBY TID | UP TO 30 HOURS |
| LÆNGDE | 143 mm |
| BREDDE | 55 mm |
| DYBDE | 30 mm |
| VÆGT | 266 grams (9.4 oz) |
Feature
Iridium 9555 funktioner
Design i industriel kvalitet for uovertruffen holdbarhed
Kompakt fysisk fodaftryk for strømlinet bærbarhed
Intuitiv brugergrænseflade til out-of-the-box funktionalitet
Forbedret mulighed for SMS og e-mail
Integreret højttalertelefon
Headset og håndfri funktion
Internt anbragt antenne
Mini-USB dataport og understøttelse af telefon som modem
21 understøttede menusprog
Skærm
200 tegn oplyst grafisk display
Lydstyrke-, signal- og batteristyrkemålere
Oplyst vejrbestandigt tastatur
Opkaldsfunktioner
Integreret højttalertelefon
Hurtig forbindelse til Iridium voice mail
Tovejs SMS og kort e-mail-funktion
Forprogrammerbar international adgangskode (00 eller +)
Postkasse til tale-, numeriske og tekstbeskeder
Valgbare ringe- og alarmtoner (8 valg)
Hukommelse
Intern adressebog med 100 indgange, med plads til flere telefonnumre, e-mailadresser og noter
SIM-kort adressebog med 155 entry kapacitet
Opkaldshistorik beholder modtagne, ubesvarede og udgående opkald
Brugskontrolfunktioner
Brugerkonfigurerbare opkaldstimere til at administrere omkostninger
Tastaturlås og PIN-lås for ekstra sikkerhed
What's included
Iridium Global dækningskort

Iridium leverer væsentlige kommunikationstjenester til og fra fjerntliggende områder, hvor ingen anden form for kommunikation er tilgængelig. Drevet af en unikt sofistikeret global konstellation af 66 tværbundne Low-Earth Orbit (LEO)-satellitter, giver Iridium®-netværket højkvalitets tale- og dataforbindelser over hele planetens overflade, inklusive på tværs af luftveje, oceaner og polarområder. Sammen med sit økosystem af partnervirksomheder leverer Iridium en innovativ og rig portefølje af pålidelige løsninger til markeder, der kræver virkelig global kommunikation.
Kun 780 kilometer fra Jorden betyder nærheden af Iridiums LEO-netværk pol-til-pol-dækning, en kortere transmissionsvej, stærkere signaler, lavere latenstid og kortere registreringstid end med GEO-satellitter. I rummet er hver Iridium-satellit forbundet med op til fire andre, hvilket skaber et dynamisk netværk, der dirigerer trafik mellem satellitter for at sikre global dækning, selv hvor traditionelle lokale systemer ikke er tilgængelige.