Hughes 9202M BGAN Φορητός Δορυφορικός Τερματικός Σταθμός Internet με WiFi (3500566-0004)
In stock
- ΜΑΡΚΑ:
- HUGHES
- ΜΟΝΤΕΛΟ:
- 9202M BGAN
- ΜΕΡΟΣ #:
- 3500566-0004
- ORIGIN:
- Ηνωμένες Πολιτείες
- Warranty:
- 12 ΜΗΝΕΣ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Hughes-BGAN-9202-IP-Terminal
["Ο φορητός δορυφορικός τερματικός σταθμός Hughes 9202 BGAN με WiFi είναι αξιόπιστος και ελαφρύς.
Ο οικονομικός και πολύ ελκυστικός φορητός τερματικός σταθμός κατηγορίας 2, Hughes 9202, είναι ιδανικός για κυβερνήσεις και ΜΚΟ, πρώτους ανταποκριτές, δημόσια ασφάλεια και εργαζόμενους στον τομέα της κινητής υγειονομικής περίθαλψης, καθώς και απομακρυσμένο προσωπικό σε βιομηχανίες όπως η ενέργεια, το πετρέλαιο και το φυσικό αέριο, η δασοκομία, η καλωδιακή τηλεόραση και οι τηλεπικοινωνίες.
Ο Hughes 9202 λειτουργεί μέσω της δορυφορικής υπηρεσίας Inmarsat Broadband Global Area Network (BGAN) και παρέχει υψηλής απόδοσης συνδεσιμότητα και αξιοπιστία για τους πιο απαιτητικούς χρήστες και ακραίες συνθήκες.
Χρησιμοποιώντας τον μικρότερο τερματικό σταθμό κατηγορίας 2 BGAN στον κόσμο, οι χρήστες μπορούν να συνδεθούν με ταχύτητες ευρυζωνικής IP έως 464kbps, καθώς και να επωφεληθούν από χαρακτηριστικά όπως η ενσωματωμένη πρόσβαση Wi-Fi για πολλούς χρήστες και η αυτόματη ενεργοποίηση περιβάλλοντος (ACA), συμπεριλαμβανομένης της δυνατότητας αποστολής SMS μέσω της ενσωματωμένης διεπαφής χρήστη (IUI) χωρίς συνδεδεμένο φορητό υπολογιστή, smartphone ή άλλη συσκευή χρήστη.
Ο Hughes 9202 επιτρέπει στον χρήστη να στέλνει και να λαμβάνει IP κίνηση μέσω Ethernet και Wi-Fi. Παράλληλα με την υπηρεσία δεδομένων πακέτου, ο Hughes 9202 υποστηρίζει πλήρεις κλήσεις φωνής και φαξ ISDN και κυκλωματικά μέσω μιας υποδοχής RJ11 δύο γραμμών.
Οι σχεδιαστές καταστροφών εταιρειών και το απομακρυσμένο προσωπικό πεδίου μπορούν να συνεργάζονται με αυτοπεποίθηση και αποτελεσματικότητα με διάφορες υπηρεσίες και προσωπικό κεντρικών γραφείων χρησιμοποιώντας ταυτόχρονα βίντεο, φωνή και δεδομένα. Όπως και με όλα τα μοντέλα Hughes BGAN, ο Hughes 9202 είναι βασισμένος σε IP, παρέχοντας επιλεγμένα, αφιερωμένα επίπεδα Ποιότητας Υπηρεσίας (QoS)."]
Specifications
| ΜΟΝΤΕΛΟ | 9202M BGAN |
|---|---|
| ΜΕΡΟΣ # | 3500566-0004 |
| ΤΥΠΟΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ | ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ |
| ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΡΗΣΗΣ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| ΜΑΡΚΑ | HUGHES |
| ΔΙΚΤΥΟ | INMARSAT |
| ΥΠΗΡΕΣΙΑ | INMARSAT BGAN |
| ΧΡΗΣΗ ΤΥΠΟΥ | PORTABLE |
| ΤΥΠΟΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ | TERMINAL |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ | -5°C to 55°C (23°F - 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -20°C to 60°C with battery -25°C to 80°C excluding battery |
| OTHER DATA INTERFACES | ETHERNET, WI-FI |
| ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ | UP TO 448 / 464 kbps (SEND / RECEIVE) |
| STREAMING IP | 32 kbps, 64 kbps, 128 kbps |
| ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 55 |
| ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ | L BAND (1-2 GHz) |
| ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | PHONE, TEXT MESSAGING, INTERNET, EMAIL, FTP, VoIP, VIDEO STREAMING, ISDN (64 Kbps), FoIP (FAX) |
| ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ | INMARSAT CLASS 2 TYPE APPROVAL, CE COMPLIANCE, FCC |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ | 3 ΔΟΡΥΦΟΡΟΙ |
| ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ | UP TO 36 HOURS |
| ΜΗΚΟΣ | 216 mm (8.5") |
| ΠΛΑΤΟΣ | ["216 χιλ. (8.5\")"] |
| ΒΑΘΟΣ | 41 mm (1.61") |
| ΒΑΡΟΣ | 1.4 kg (3.1 lbs) |
Feature
["Χαρακτηριστικά Hughes 9202
- Ανθεκτική και ανθεκτική βαθμολογία IP55
- Οθόνη LCD με οπίσθιο φωτισμό για τον χρήστη που περιλαμβάνει έλεγχο τεσσάρων κουμπιών
- Wi-Fi που υποστηρίζει πρόσβαση πολλών χρηστών
- Δύο γραμμές RJ11 για φωνή και φαξ
- Προηγμένο ενσωματωμένο περιβάλλον χρήστη (IUI)
- Αυτόματη Ενεργοποίηση Συμφραζομένων (ACA)
- Υποστηριζόμενη XL-band"]
What's included
```el
["Περιεχόμενα Πακέτου
- Hughes 9202 Χερσαίος Φορητός Τερματικός Σταθμός
- Επαναφορτιζόμενη μπαταρία λιθίου
- Καλώδιο Ethernet 5μ
- Τροφοδοτικό AC/DC με καλώδια ρεύματος ΗΒ, ΕΕ και ΗΠΑ"]
```
```el Χάρτης Κάλυψης Inmarsat BGAN

Αυτός ο χάρτης απεικονίζει τις προσδοκίες της Inmarsat σχετικά με την κάλυψη μετά την εμπορική εισαγωγή της τέταρτης περιοχής L-Band της Inmarsat. Δεν αντιπροσωπεύει εγγύηση υπηρεσίας. Η διαθεσιμότητα της υπηρεσίας στην άκρη των περιοχών κάλυψης κυμαίνεται ανάλογα με διάφορες συνθήκες. ```