Δορυφορικό ραδιόφωνο ICOM IC-SAT100 PTT
In stock
- ΜΑΡΚΑ:
- ICOM
- ΜΟΝΤΕΛΟ:
- IC-SAT100
- ORIGIN:
- Ιαπωνία
- Warranty:
- 12 ΜΗΝΕΣ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- ICOM-IC-SAT100-PTT
Δορυφορικό ραδιόφωνο ICOM IC-SAT100 PTT
Το ICOM IC-SAT100 λειτουργεί μέσω SATELLITE PTT (Push-To-Talk), το οποίο είναι ένα αμφίδρομο ραδιοσύστημα που χρησιμοποιεί το δορυφορικό δίκτυο Iridium®. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως εργαλείο επικοινωνίας σε απομακρυσμένες, απομονωμένες περιοχές όπου δεν υπάρχει υποδομή δικτύου κινητής τηλεφωνίας ή σταθερού δικτύου. Ακόμα κι αν η υποδομή του επίγειου δικτύου καταστεί άχρηστη από ανθρώπινες ή φυσικές καταστροφές, το SATELLITE PTT μπορεί να παρέχει ένα σταθερό εφεδρικό αντίγραφο, ανεξάρτητο από άλλα δίκτυα. Επιπλέον, σε αντίθεση με τα δορυφορικά τηλέφωνα, οι χρήστες του IC-SAT100 μπορούν να αρχίσουν αμέσως να μιλούν με όλα τα ραδιόφωνα της ίδιας ομάδας συζήτησης, με ένα μόνο πάτημα του κουμπιού εκπομπής (PTT).
Το δορυφορικό ραδιόφωνο ICOM IC-SAT100 PTT ρυθμίζεται γρήγορα και εύκολα μέσω του υπάρχοντος Κέντρου εντολών Iridium® και συνεχίζει να υποστηρίζει έως και 15 ομάδες συζήτησης. Οι ομάδες συζήτησης μπορούν να κοινοποιηθούν επιτρέποντας την παγκόσμια διαλειτουργικότητα μεταξύ των χρηστών, ακόμη και όταν χρησιμοποιούνται διαφορετικά ακουστικά Iridium® PTT.
Το δορυφορικό ραδιόφωνο ICOM IC-SAT100 PTT προσφέρει τα ακόλουθα βασικά χαρακτηριστικά:
Αδιάβροχο, στεγανό στη σκόνη και ανθεκτικό σώμα - παρέχει αδιαβροχοποίηση IP67 (βάθος νερού 1 m για 30 λεπτά) και προστασία από τη σκόνη, καθιστώντας το ιδανικό για χρήση σε σκληρά εξωτερικά περιβάλλοντα. Το ραδιόφωνο πληροί επίσης τις προδιαγραφές MIL-STD 810G και έχει εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας από -30°C έως +60°C (-22°F έως 140°F).
Ενσωματωμένο κλειδί έκτακτης ανάγκης - ένα εύκολο στην εύρεση κουμπί μπορεί να χρησιμοποιηθεί για καταστάσεις έκτακτης ανάγκης. επιτρέποντας τη μετάδοση μιας κλήσης έκτακτης ανάγκης σε προ-προγραμματισμένους χρήστες.
Ισχυρός ήχος - Ο ήχος 1500 mW που παρέχεται από το εσωτερικό ηχείο παρέχει δυνατή και καθαρή επικοινωνία, ακόμη και σε θορυβώδη περιβάλλοντα.
Μεγάλη διάρκεια ζωής μπαταρίας - Η παρεχόμενη μπαταρία ιόντων λιθίου (Li-ion) παρέχει έως και 14,5 ώρες λειτουργίας.
Ασφαλείς επικοινωνίες - παρέχει ασφαλείς συνομιλίες με κρυπτογράφηση AES 256-bit.
Άλλα χαρακτηριστικά περιλαμβάνουν:
Εμφάνιση πολλαπλών γλωσσών (Αγγλικά, Κινέζικα, Γαλλικά, Ιαπωνικά και Ισπανικά)
Υποδοχή κεραίας τύπου SMA για προαιρετική εξωτερική κεραία
Η λειτουργία AquaQuake™ καθαρίζει τυχόν εισροή νερού που μπορεί να διεισδύσει στη σχάρα των ηχείων της μονάδας
Φόρτιση USB (τύπου USB Micro-B)
Specifications
| ΜΟΝΤΕΛΟ | IC-SAT100 |
|---|---|
| ΤΥΠΟΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ | SATELLITE PTT |
| ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΡΗΣΗΣ | 100% GLOBAL |
| ΜΑΡΚΑ | ICOM |
| ΔΙΚΤΥΟ | IRIDIUM |
| ΥΠΗΡΕΣΙΑ | IRIDIUM PTT |
| ΧΡΗΣΗ ΤΥΠΟΥ | ΧΕΙΡΟΣ |
| ΤΥΠΟΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ | HANDSET |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ | -30°C to 60°C (-22°F to 140°F) |
| ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ | ENGLISH, CHINESE, FRENCH, JAPANESE, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54, IP 55, IP 67 |
| ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ | L BAND (1-2 GHz) |
| ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | GPS, SOS, BLUETOOTH |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ | 66 ΔΟΡΥΦΟΡΟΙ |
| HEIGHT | 135 mm (5,3 pouces) |
| ΠΛΑΤΟΣ | 57.8 mm (2.3 inch) |
| ΒΑΘΟΣ | 32,8 mm (1,3 pouces) |
| ΒΑΡΟΣ | 360 grammes (12,7 oz) avec BP-300 et antenne |
What's included
Τι Περιλαμβάνεται:
- Δορυφορικό ραδιόφωνο ICOM IC-SAT100 PTT
- Μπαταρία, BP-300
- Κλιπ ζώνης, MBB-5
- Κεραία, FA-S102U
- Επιτραπέζιος φορτιστής, BC-241
- Μετασχηματιστής AC, BC-242