Δορυφορικό τηλέφωνο Iridium Extreme PTT Push To Talk (FPKT1401)
In stock
- ΜΑΡΚΑ:
- IRIDIUM
- ΜΟΝΤΕΛΟ:
- 9575 PTT
- ΜΕΡΟΣ #:
- FPKT1901
- ORIGIN:
- Ταϊλάνδη
- Warranty:
- 12 ΜΗΝΕΣ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9575-PPT-Push-To-Talk
Iridium 9575 PTT Push To Talk Δορυφορικό τηλέφωνο + Δωρεάν αποστολή!!!
Κατασκευασμένο για Push-To-Talk
Για ομαδικές επικοινωνίες, το Iridium Extreme® PTT είναι στιβαρά σχεδιασμένο για να υποστηρίζει χρήστες υψηλής έντασης σε μερικές από τις πιο σκληρές συνθήκες, παντού στον πλανήτη. Βελτιωμένο με μια έξυπνα σχεδιασμένη λειτουργία Push-to-Talk, διευρυμένο μεγάφωνο, ενισχυμένο κουμπί PTT και μπαταρία εκτεταμένης χωρητικότητας, το Iridium Extreme® PTT οδηγεί τις αξιόπιστες, παγκόσμιες επικοινωνίες στο επόμενο επίπεδο. Η διαισθητική διεπαφή χρήστη παρέχει γρήγορη πρόσβαση σε πολλαπλές υπηρεσίες επικοινωνίας, συμπεριλαμβανομένων φωνητικών κλήσεων, SMS και SOS σε λειτουργία τηλεφώνου και λειτουργία PTT, επιτρέποντάς σας να συνδεθείτε με την ομάδα σας άμεσα και με ασφάλεια, οπουδήποτε στον πλανήτη.
Push-to-Talk. Εξελίχθηκε.
Μόνο το Iridium μπορεί να προσφέρει push-to-talk όπως έπρεπε να είναι – γρήγορο, απλό και προσαρμόσιμο σε εξελισσόμενες καταστάσεις με τη δύναμη του παγκόσμιου δορυφορικού δικτύου του Iridium.
Στη λειτουργία PTT, οι ομάδες σας έχουν πρόσβαση σε απαράμιλλες λειτουργίες επίγνωσης και ελέγχου κατάστασης, όπως:
• Αυτόματη εγγραφή
• Υπερ-αέρα προγραμματισμός ομάδων συζήτησης
• Κατάσταση υπηρεσίας PTT
• Δυναμική επιλογή και παρακολούθηση ομάδας συζήτησης
• Αναγνωριστικό ομιλητή συσκευής
• Απόσταση ομιλητή συσκευής και ρουλεμάν
• Σάρωση οπτικής και ακουστικής ομάδας συζήτησης
Όλα στο πιο απομακρυσμένο δίκτυο στον κόσμο, δίνοντας τη δυνατότητα στις ομάδες σας να επικοινωνούν άμεσα όπου το χρειάζονται χωρίς τα έξοδα και τους περιορισμούς των παραδοσιακών επίγειων πύργων και επαναλήπτων. Οι περιοχές κάλυψης, η ασφάλεια της συσκευής και η διαμόρφωση της ομάδας συζήτησης μπορούν όλα να ρυθμιστούν over-the-air όπως απαιτείται από τους διαχειριστές χρησιμοποιώντας το εργαλείο Κέντρο εντολών Iridium Push-to-Talk (PTT) που βασίζεται στο Web, απλοποιώντας την υποστήριξη και τη συντήρηση των συσκευών που αναπτύσσονται στο πεδίο
Ευέλικτη Κινητικότητα
Σε αντίθεση με τα προηγούμενα δορυφορικά συστήματα PTT που περιορίζονται στη χρήση μέσα ή γύρω από οχήματα, το Iridium Extreme® PTT είναι μια εντελώς φορητή δορυφορική συσκευή που παρέχει ευελιξία για την υποστήριξη κάθε περιβάλλοντος επικοινωνίας. Τα ευέλικτα αξεσουάρ, όπως θήκες μεταφοράς στον ώμο, βάσεις σύνδεσης και εξωτερικές κεραίες (πωλούνται χωριστά) διασφαλίζουν ότι οι κρίσιμες επικοινωνίες μπορούν να διατηρούνται σε οποιαδήποτε κατάσταση – με τα πόδια, εντός οχήματος, πλοίου ή αεροσκάφους ή μέσα σε κτίρια.
Η Push-to-talk επένδυσή σας είναι ασφαλής στο μέλλον
Το Iridium έχει δεσμευτεί να επεκτείνει την αξιοπιστία και την απόδοση των παγκόσμιων επικοινωνιών σας στο μέλλον. Οι συσκευές σας Iridium Extreme PTT έχουν σχεδιαστεί για να είναι συμβατές τόσο με το τρέχον δίκτυο Iridium® όσο και με το Iridium NEXT, τον πρωτοποριακό αστερισμό επόμενης γενιάς του Iridium με 66 διασυνδεδεμένους δορυφόρους χαμηλής γης, με εκτοξεύσεις προγραμματισμένες να ξεκινήσουν το 2015. Δεσμευόμαστε να διασφαλίσουμε ότι οι επενδύσεις που κάνετε σήμερα θα συνεχίσουν να υποστηρίζονται στο υψηλής αξιοπιστίας, κρίσιμο για την αποστολή δίκτυο του Iridium.
Specifications
| ΜΟΝΤΕΛΟ | 9575 PTT |
|---|---|
| ΜΕΡΟΣ # | FPKT1901 |
| ΤΥΠΟΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ | ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, SATELLITE PTT |
| ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΡΗΣΗΣ | 100% GLOBAL |
| ΜΑΡΚΑ | IRIDIUM |
| ΔΙΚΤΥΟ | IRIDIUM |
| ΥΠΗΡΕΣΙΑ | IRIDIUM VOICE, IRIDIUM PTT |
| ΧΡΗΣΗ ΤΥΠΟΥ | ΧΕΙΡΟΣ |
| ΤΥΠΟΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ | HANDSET |
| ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ | L BAND (1-2 GHz) |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ | -10°C to 55°C (14°F - 131°F) |
| ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ | UP TO 2.4 kbps (SEND / RECEIVE) |
| ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ | ENGLISH, FRENCH, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS |
| ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ | IRIDIUM CERTIFIED, FCC, INDUSTRY CANADA |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ | 66 ΔΟΡΥΦΟΡΟΙ |
| ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ | UP TO 6.5 HOURS |
| ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ | UP TO 54 HOURS |
| ΜΗΚΟΣ | 140 mm (5.5") |
| ΠΛΑΤΟΣ | 60 mm (2.36") |
| ΒΑΘΟΣ | 32 mm (1.26") |
| ΒΑΡΟΣ | 268 grams (9.45 oz) |
Feature
Λειτουργίες Push To Talk Iridium 9575 PTT
- Όλα όσα προσφέρονται στη λειτουργία Iridium Extreme® plus push-to-talk
- Παγκόσμιες δυνατότητες PTT και διαμορφώσιμες ομάδες συζήτησης
- Ενισχυμένο κουμπί PTT
- Μεγάφωνο υψηλής έντασης ήχου
- Βελτιωμένη δυνατότητα ανταλλαγής μηνυμάτων SMS και email
- Υπηρεσίες τοποθεσίας με δυνατότητα GPS
- Πρόσβαση SOS σε λειτουργία τηλεφώνου
- Διάρκεια μπαταρίας σε λειτουργία τηλεφώνου: αναμονή έως (54) ώρες. χρόνος ομιλίας έως (6,5) ώρες
- Διάρκεια μπαταρίας σε λειτουργία PTT: αναμονή έως (16,5) ώρες. Χρόνος ομιλίας έως (5) ώρες
What's included
Τι υπάρχει στο κουτί?
- Συσκευή Iridium Extreme PTT
- Μπαταρία υψηλής χωρητικότητας
- Φορτιστής ταξιδιού με διεθνείς προσαρμογείς
- ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
- Δερμάτινη θήκη
- Καλώδιο δεδομένων USB
- Εγχειρίδιο χρήστη
- Προσαρμογείς αξεσουάρ (2x)
- Μαγνητική Κεραία Οχήματος με Καλώδιο 5'
- Ακουστικό hands-free με μικρόφωνο
Παγκόσμιος χάρτης κάλυψης Iridium Push To Talk (PTT).

Το Iridium παρέχει βασικές υπηρεσίες επικοινωνίας προς και από απομακρυσμένες περιοχές όπου δεν υπάρχει άλλη μορφή επικοινωνίας. Τροφοδοτούμενο από έναν μοναδικά εξελιγμένο παγκόσμιο αστερισμό 66 διασυνδεδεμένων δορυφόρων Low-Earth Orbit (LEO), το δίκτυο Iridium® παρέχει συνδέσεις φωνής και δεδομένων υψηλής ποιότητας σε ολόκληρη την επιφάνεια του πλανήτη, συμπεριλαμβανομένων των αεραγωγών, των ωκεανών και των πολικών περιοχών. Μαζί με το οικοσύστημα των συνεργαζόμενων εταιρειών του, το Iridium προσφέρει ένα καινοτόμο και πλούσιο χαρτοφυλάκιο αξιόπιστων λύσεων για αγορές που απαιτούν πραγματικά παγκόσμιες επικοινωνίες.
Σε απόσταση μόλις 780 χιλιομέτρων από τη Γη, η εγγύτητα του δικτύου LEO του Iridium σημαίνει κάλυψη από πόλο σε πόλο, συντομότερη διαδρομή μετάδοσης, ισχυρότερα σήματα, χαμηλότερη καθυστέρηση και μικρότερο χρόνο εγγραφής από ό,τι με τους δορυφόρους GEO. Στο διάστημα, κάθε δορυφόρος Iridium συνδέεται με έως και τέσσερις άλλους δημιουργώντας ένα δυναμικό δίκτυο που δρομολογεί την κυκλοφορία μεταξύ δορυφόρων για να εξασφαλίσει παγκόσμια κάλυψη, ακόμη και όταν τα παραδοσιακά τοπικά συστήματα δεν είναι διαθέσιμα.