ASE 9575 Extreme BagDock - PTT Activat (ASE-9575P-BAGDOCK)
In stock
- MARCA:
- ASE
- MODEL:
- BAGDOCK
- PARTEA #:
- ASE-9575P-BAGDOCK
- ORIGIN:
- Statele Unite ale Americii
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- ASE-9575P-BAGDOCK
ASE 9575 Extreme BagDock - PTT Enabled (ASE-9575B)
ASE Bag Dock este o geantă pentru primii respondenți care funcționează atât cu telefoanele Iridium 9575 Extreme, cât și cu cele Iridium 9575 Extreme Push-to-Talk (PTT) (Handsets). ASE Bag Dock este construită special pentru desfășurarea rapidă a echipelor de prim răspuns în caz de dezastre naturale și provocate de om. Bag Dock este perfectă pentru utilizarea în sistemele de comunicație ale respondenților de urgență sau pentru lucrătorii din teren care lucrează singuri sau la distanță.
Bag Dock are o antenă cu montaj magnetic care poate fi plasată fie pe acoperișul unui vehicul, fie pe orice structură din apropiere, cum ar fi vârful unei structuri temporare, pentru a oferi cea mai bună „viziune asupra cerului” pentru a se conecta cu Iridium în cea mai robustă manieră. Această viziune asupra cerului este cea mai critică atunci când se utilizează noul serviciu puternic Iridium Push-to-Talk (PTT) de la Iridium.
Folosiți antena în interiorul unui vehicul, dacă este necesar, folosind ventuze în interiorul parbrizului. Bag Dock elimină, de asemenea, necesitatea utilizării accesoriului de încărcare Iridium care se atașează la baza telefonului/handset-ului. Îmbunătățește telefonul în două moduri:
Oferă un port de conectare convenabil care utilizează încărcătorul AC sau de țigară/cigaretă Iridium.
Îmbunătățește audio prin livrarea cu un Palm Mic (microfon difuzor) — uneori denumit „Fist Mic.”
Bag Dock are o baterie integrată care poate extinde utilizarea Iridium 9575 cu până la 12-19 ore (în funcție de utilizare). De asemenea, inclus în bag dock este un microfon/difuzor de tip fist, conceput pentru a îmbunătăți eficiența comunicării PTT. Inclus în kit este un input audio auxiliar, de asemenea, dacă trebuie să integrați în sistemul audio al vehiculului sau pentru utilizare cu un difuzor extern.
Bag Dock are o geantă robustă din pânză, cu clapete velcro ușor de utilizat pentru a accesa zonele personalizate/bespoke ale genții, cum ar fi antena, cablurile etc. Bag Dock este, de asemenea, căptușită pentru a oferi protecție împotriva impactului și a prafului/murdăriei atât pentru telefonul/handset-ul Iridium 9575, cât și pentru stația de andocare și difuzorul microfonului Palm. Oferă un pachet compact pentru stocarea tuturor accesoriilor pentru desfășurare rapidă și ușoară la un moment dat—Credem că aceasta este cea mai compactă soluție disponibilă în prezent pentru Iridium 9575.
Specifications
| MODEL | BAGDOCK |
|---|---|
| PARTEA # | ASE-9575P-BAGDOCK |
| TIP PRODUS | TELEFON PRIN SATELIT |
| ZONA DE UTILIZARE | 100% GLOBAL |
| MARCA | ASE |
| REŢEA | IRIDIUM |
| SERVICIU | IRIDIUM VOICE |
| TIP DE UTILIZARE | PORTABLE |
| TIP DE ACCESORII | DOCKING STATION |
| COMPATIBIL CU | IRIDIUM 9575 EXTREME, IRIDIUM PTT |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| LUNGIME | 15 cm |
| LĂŢIME | 11.5 cm |
| ADÂNCIME | 33 cm |
| GREUTATE | 1.6 kg (3.5 lbs) |
Feature
[
"Caracteristici:
- Geantă protectoare All-in-One-Compactă
- Baterie integrată pentru funcționare extinsă
- Implementare rapidă
- Extinde utilizarea Iridium 9575 cu până la 12-19 ore
- Antenă magnetică duală (Iridium + GPS)
- Stație de andocare (Cradel) pentru telefonul/handsetul Iridium 9575 și 9575PTT
- Încărcare ușoară
- Oferă un microfon și un difuzor îmbunătățit pentru pumn/palmă
- Soluție unică pentru telefoanele Iridium 9575 și 9575 PTT
- Crește robustetea rețelei Push-to-Talk (PTT)
- Îmbunătățește audio-ul microfonului și difuzorului telefonului 9575
- Implementare ușoară - Totul într-unul.
- Implementare rapidă
- Conectare la alimentarea DC a vehiculului sau la încărcător AC/DC
- Conector audio auxiliar pentru integrarea în vehicul"
]