Telefon prin satelit Inmarsat IsatPhone 2
In stock
- MARCA:
- INMARSAT
- MODEL:
- ISATPHONE 2
- ORIGIN:
- Spania
- Warranty:
- 12 LUNI
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Inmarsat-IsatPhone-2-Handset
- Buy 2 for 714,26 EUR 714,26 EUR each and save 2%
- Buy 5 for 706,97 EUR 706,97 EUR each and save 3%
- Buy 10 for 692,39 EUR 692,39 EUR each and save 5%
Telefonul portabil prin satelit de nouă generație al Inmarsat vă va menține conectat în cele mai extreme și îndepărtate locații.
Un telefon robust, o durată de viață de neegalat a bateriei, o calitate excelentă a vocii și fiabilitatea pe care o așteptați de la furnizorul lider mondial de comunicații mobile prin satelit - IsatPhone 2 oferă totul.
Gata. De încredere. Robust.
Noua generație IsatPhone 2 se alătură IsatPhone Pro în portofoliul nostru de telefoane portabile prin satelit - oferind mai multe opțiuni clienților care doresc fiabilitatea pe care o oferă Inmarsat.
IsatPhone 2 este un telefon dur pentru o lume dură. Telefonul robust a fost proiectat pentru a face față oricărei lucruri pe care natura îi poate arunca - de la căldură arzătoare la explozii de gheață, furtuni de nisip în deșert sau ploi musonice. Oferă o autonomie de neegalat a bateriei - 8 ore de convorbire și până la 160 de ore în standby.
Împreună, designul și capacitățile IsatPhone 2 - inclusiv caracteristicile de siguranță - îl fac ideal pentru cei mai pretențioși utilizatori din sectoare precum administrația civilă, petrol și gaze, ONG-uri și mass-media.
Gata
Înregistrare rapidă în rețea în mai puțin de 45 de secunde
8 ore de convorbire și până la 160 de ore în standby
Ușor de utilizat în mai multe limbi
De încredere
Funcționează prin sateliții geostaționari globali I-4 ai Inmarsat, asigurând stabilitatea apelurilor și o conexiune fiabilă la rețea
Calitate ridicată a vocii
Robust
Funcționează la -20°C până la +55°C
Rezistent la praf, stropire și șocuri (IP65, IK04)
Toleranță la umiditate de la 0 la 95 la sută
Afișaj transflectiv de înaltă vizibilitate, rezistent la zgârieturi, care poate fi citit în lumina puternică a soarelui
Ghid video pentru Isatphone 2
Vă rugăm să rețineți: Isatphone 2 nu este de încredere în zonele nordice extreme sau muntoase. Pentru clienții din Alaska, Yukon, NWT, Nunavut, nordul Ontario și nordul Quebecului, vă rugăm să consultați telefoanele prin satelit Iridium 9555 sau Iridium 9575 .
Specifications
| UPC | 0885562000343 |
|---|---|
| HS CODE | 85176200 |
| LIVRARE DIN | DUBLIN, IRELAND |
| MODEL | ISATPHONE 2 |
| TIP PRODUS | TELEFON PRIN SATELIT |
| ZONA DE UTILIZARE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MARCA | INMARSAT |
| REŢEA | INMARSAT |
| SERVICIU | INMARSAT VOICE |
| TIP DE UTILIZARE | DE mana |
| TIP DE ACCESORII | HANDSET |
| FRECVENȚĂ | L BAND (1-2 GHz) |
| TEMPERATURA DE OPERARE | -20°C to 55°C |
| STORAGE TEMPERATURE | -20°C to 70°C (-4°F to 158°F) |
| LIMBURI SUPPORTATE | ENGLISH, ARABIC, CHINESE, FRENCH, JAPANESE, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 65 |
| CARACTERISTICI | PHONE, TEXT MESSAGING, GPS, SOS |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| CONSTELAŢIE | 3 SATELIȚI |
| TIMP DE VORBIRE | UP TO 8 HOURS |
| TIMP DE AȘTEPTARE | UP TO 160 HOURS |
| LUNGIME | 169 mm (6.7") |
| LĂŢIME | 75 mm (3″) |
| ADÂNCIME | 36 mm (1.4″) |
| GREUTATE | 318 grams (11.2 oz) |
What's included
ce este inclus
- receptor Isatphone 2
- Baterie reincarcabila
- Încărcător universal AC cu 4 adaptoare
- Incarcator auto – 10-30 volti
- Cablu micro USB
- Căști cu mâini libere cu fir
- Curea de mână
- Ghid de pornire rapidă (8 limbi)
- Documentatie de garantie
- Suport unitatea de memorie USB
- Toc
Harta acoperirii Inmarsat Isatphone

Această hartă este ilustrativă pentru acoperirea IsatPhone. Nu oferă o garanție a capacității de service. Din noiembrie 2013, acoperirea Alphasat acordă prioritate refacerii la nord de 44,5 grade sud și se poate degrada la sud de această latitudine. Acoperire Isatphone iunie 2015.