Sistem global Intellian t240CK cu 3 axe C-Ku Dual Band cu reflector de 240 cm (94,5 inchi) și WorldView LNB Gen 2 (T3-246AC)
In stock
- MARCA:
- INTELLIAN
- MODEL:
- t240CK
- PARTEA #:
- T3-246AC
- ORIGIN:
- Coreea de Sud
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- ALLOW 8 TO 12 WEEKS FOR DELIVERY
- SKU:
- Intellian-t240CK-TV-System
Sistem global de televiziune prin satelit marin Intellian t240CK cu 3 axe
t240CK este prima antenă din lume capabilă să recepționeze atât servicii de televiziune prin satelit HD, cât și SD pe banda C și în banda Ku simultan de la același satelit. WorldView LNB multi-bandă și multipolarizare de la Intellian le permite utilizatorilor să se adapteze fără probleme la orice serviciu de televiziune prin satelit din întreaga lume, prin simpla apăsare a unui buton de fiecare dată când nava trece într-o regiune diferită de servicii prin satelit.
Fiber Ready
Modulul Intellian FiberLink conectează antena la unitățile de sub punte cu un singur cablu de fibră optică, fără pierderi, care poate fi rulat până la 2000 M, simplificând foarte mult instalarea la bord. Cu mai multe ieșiri RF de la multi-switch-ul de sub punte, pot fi conectate atât receptoarele în bandă C, cât și în bandă Ku, oferind o experiență de utilizare perfectă oaspeților și echipajului de la bord.
Soluție de management de la distanță
T240CK poate fi accesat, monitorizat și controlat din orice locație din lume prin accesarea software-ului Aptus Web încorporat al ACU, permițând integratorilor să execute activități de întreținere de rutină ca un serviciu gestionat. Aceste funcții includ upgrade de firmware, monitorizarea parametrilor de urmărire, înregistrarea datelor de performanță și diagnosticarea sistemului și multe altele.
Specifications
| MODEL | t240CK |
|---|---|
| PARTEA # | T3-246AC |
| TIP PRODUS | SATELLITE TV |
| ZONA DE UTILIZARE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MARCA | INTELLIAN |
| REŢEA | DIRECTV, DISH NETWORK |
| TIP DE UTILIZARE | MARITIM |
| TIP DE ACCESORII | ANTENNA |
| DIMENSIUNEA ANTENEI | 240 cm (94 inch) |
| TEMPERATURA DE OPERARE | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -30°C ~ 70°C (-22°F ~ 158°F ) |
| FRECVENȚĂ | Ku BAND, C BAND (4-8 GHz) |
| GREUTATE | 630 kg (1389 lb) A/C |
| RADOME HEIGHT | 353.0 cm (139 inch) |
| RADOME DIAMETER | 330 cm (130 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz, C-band: 3.4 ~ 4.2 GHz |
| MINIMUM EIRP | C-band: 31 dBW, Ku-band: 35 dBW |