Transceiver Iridium 9603N SBD
In stock
- MARCA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- 9603N
- PARTEA #:
- SBDN9603E
- ORIGIN:
- Thailanda
- Warranty:
- 12 LUNI
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-9603N-SBD-Transceiver
- Buy 5 for 173,11 EUR 173,11 EUR each and save 1%
- Buy 20 for 171,36 EUR 171,36 EUR each and save 2%
- Buy 50 for 169,61 EUR 169,61 EUR each and save 3%
- Buy 100 for 166,11 EUR 166,11 EUR each and save 5%
Transceiver Iridium 9603N SBD
O revoluție la scară, compactul Iridium 9603N este cel mai mic emițător de date prin satelit bidirecțional disponibil comercial din lume, conceput pentru aplicații în care spațiul este limitat și conectivitatea este critică.
Cu un sfert din volumul și jumătate din amprenta la sol a Iridium 9602, transceiver-ul inovator Iridium 9603 combină acoperirea globală a constelației de sateliți Iridium cu latența scăzută a Serviciului de date Iridium Short Burst pentru a oferi comunicații prin satelit extrem de fiabile de la pol la pol.
Cu cel mai mic factor de formă al oricărui emițător-receptor prin satelit comercial disponibil astăzi, Iridium 9603 este ideal pentru aplicații cu spațiu limitat, inclusiv sisteme de monitorizare, urmărire și alarmă. De asemenea, este foarte accesibil, costând doar puțin mai mult decât Iridium 9602 din generația anterioară.
Oferind comunicații bidirecționale la o scară remarcabilă, transceiver-ul Iridium 9603 extinde și mai mult baza de utilizatori conectați Iridium la nivel mondial.
Specificații de mediu
Interval de temperatură de funcționare: -40ºC până la +85ºC
Interval de umiditate de funcționare: _ 75% RH
Interval de temperatură de depozitare: -40ºC până la +85ºC
Interval de umiditate de depozitare: _ 93 % RH
Interfață RF
Interval de frecvență: 1616 MHz până la 1626,5 MHz
Metoda de duplexare: TDD (Time Domain Duplex)
Impedanță de intrare/ieșire: 50 ohmi
Metoda de multiplexare: TDMA/FDMA
Intrare curent continuu
Gama de tensiune de intrare de alimentare: 5.0V +/- .5V DC
Ondularea tensiunii de intrare de alimentare: <40mV pp
Curent inactiv (vârf): 156mA
Curent inactiv (mediu): 34mA
Curent de transmisie (medie): 145mA
Curent de transmisie (vârf): 1,3 A
Curent de recepție (medie): 39mA
Curent de recepție (vârf): 156mA
Transfer mesaj SBD – curent mediu: 158 mA
Transfer mesaj SBD – Putere medie: <= 0,8 W
Specifications
| MODEL | 9603N |
|---|---|
| PARTEA # | SBDN9603E |
| TIP PRODUS | SATELLITE M2M |
| ZONA DE UTILIZARE | 100% GLOBAL |
| MARCA | IRIDIUM |
| REŢEA | IRIDIUM |
| SERVICIU | IRIDIUM SBD |
| TIP DE UTILIZARE | MARITIM, VEHICULAR |
| POWER REQUIREMENTS | +5 V +/- 0.5 V |
| TEMPERATURA DE OPERARE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| FRECVENȚĂ | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, PERSONNEL & ASSET TRACKING, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| CERTIFICARI | CE COMPLIANCE, FCC |
| CONSTELAŢIE | 66 SATELIȚI |
| LUNGIME | 31.5 mm |
| LĂŢIME | 29.6 mm |
| ADÂNCIME | 8.1 mm |
| GREUTATE | 11.4 gr |
Feature
Features
- Single header connector for Power & On/Off Control
- RS232 Interface (Simple AT command interface)
- Network Available
- Light weight (11.4 grams)
- Small single board transceiver (34.5mm X 29.6mm X 8.1mm)
- Iridium Short Burst Data service
- Mobile originated messages up to 340 bytes
- Mobile terminated messages up to 270 bytes
- Low, uniform global latency (less than 1 minute)
- Coverage in areas not serviced by cellular
Harta acoperirii globale Iridium

Iridium este singurul furnizor de soluții de voce și date prin satelit cu adevărat globale, cu acoperire completă a pământului (inclusiv oceane, căi aeriene și regiuni polare). Telefoanele Iridium furnizează servicii de comunicații esențiale către și dinspre zone îndepărtate unde nu este disponibilă nicio altă formă de comunicare.