Beam IsatDock Transport Magnetic Active Antenna (ISD715)
In stock
- MÆRKE:
- BEAM
- EN DEL #:
- ISD715
- ORIGIN:
- USA
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Beam-Active-Antenna-ISD715
Beam IsatDock Transport Magnetic Active Antenna (ISD715)
IsatDock ISD715 Transport Magnetic Active Antenna er designet til transport-/landbaserede applikationer. Designet til at arbejde med Beam Communications IsatDocks og sporingsapplikationer som LeoTRAK-Online.
Med den magnetiske montering er antennen meget nem at installere og flytte fra aktiv til aktiv og kræver ikke, at der bores huller til montering. Antennekabeltilslutningen er beskyttet mod miljøet med sin ydre indkapsling.
Specifications
| EN DEL # | ISD715 |
|---|---|
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON |
| ANVENDELSESOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MÆRKE | BEAM |
| NETVÆRK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT VOICE |
| BRUG TYPE | FIXED, KØRETØJ |
| TILBEHØRSTYPE | ANTENNA |
| DRIFTSTEMPERATUR | -40°C to 70°C |
| KOMPATIBEL MED | ISATPHONE PRO, ISATPHONE 2 |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| LÆNGDE | 142 mm (5.6") |
| BREDDE | 142 mm (5.6") |
| DYBDE | 207 mm (8.15") |
| VÆGT | 0.87 kg (1.92 lb) |
Feature
• Inmarsat type godkendt
• Høj kvalitet kabinet
• Aktiv antenne
• Magnetisk montering
• SMA/SMA
• Lav profil
• Omni retningsbestemt
• 12 måneders reparations- eller udskiftningsgaranti