Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenne (ISD710)
In stock
- MÆRKE:
- BEAM
- EN DEL #:
- ISD710
- ORIGIN:
- USA
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 2-3 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Inmarsat-Beam-Oceana-ISD710
Inmarsat Beam Mast / Pole Marine Active Antenne (ISD710)
Antenneforbindelserne (GSPS og GPS) er beskyttet mod omgivelserne med dens solide beslag fastgjort til antennen. Stangmonteringssystemet er designet således, at kablerne kan føres gennem en PVC-stang og derefter fastgøres til antennen, hvilket holder kablerne og stikket beskyttet mod miljøet. ISD710 fungerer med alle Beam Inmarsat IsatDocks og Oceana terminaler, men SKAL kun bruges med Beam certificerede ACTIVE antennekabler.
Specifications
| EN DEL # | ISD710 |
|---|---|
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON |
| ANVENDELSESOMRÅDE | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| MÆRKE | BEAM |
| NETVÆRK | INMARSAT |
| SERVICE | INMARSAT VOICE |
| BRUG TYPE | FIXED, MARITIM, KØRETØJ |
| TILBEHØRSTYPE | ANTENNA |
| DRIFTSTEMPERATUR | -40°C to 70°C |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| FUNKTIONER | ACTIVE |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| LÆNGDE | 207 mm (8.15") |
| DIAMETER | 142 mm (5,60 metros) |
| VÆGT | 0.87 kg (1.92 lbs) |
Feature
Beam ISD710 funktioner
• Inmarsat typegodkendt
• Marinekabinet af høj kvalitet
• Aktiv antenne
• Stang / Mast montering
• SMA/SMA
• Omni directional
• 12 måneders reparations- eller udskiftningsgaranti