Intellian i9W 2-akset Global Marine Satellit TV System med 85 cm (33,5") parabol & WorldView LNB (B4-919W2)
In stock
- MÆRKE:
- INTELLIAN
- MODEL:
- i9W
- EN DEL #:
- B4-919W2
- ORIGIN:
- Sydkorea
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 1 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-i9W-System-B4-911W2
Global kompatibilitet med satellittjenester
Intellian i9W giver den ultimative bekvemmelighed til at forbinde dig med op til tusindvis af gratis tv, betalings-tv, standardopløsning og high definition programmering over hele verden med ét LNB-modul, som inkorporerer flere (8) LO-frekvenser.
Håndfrit WorldView™ LNB-modul
2. generations, patentanmeldte WorldView LNB-modul er den seneste innovation fra Intellian. I modsætning til andre TVRO system LNB'er med ±1.000 kHz stabilitet, er Intellian WorldView LNB modulet bygget på den højeste stabilitet på ±10 kHz, som har 100 gange mere nøjagtighed og større signalfølsomhed.
Derudover modtager dette LNB-modul multi-bånd og multi-polarisering satellit-tv-tjenester over hele kloden. Derfor behøver bådejere ikke manuelt at skifte LNB'en inde i antennekuplen, hver gang fartøjet krydser ind i en anden satellittjenesteregion.
DVB-S2 digital tv-modtagelse
Nogle af HD-tv-tjenesterne er flyttet over på DVB-S2 og vil være flere i fremtiden. Takket være Intellians banebrydende DVB-S2 digitale tv-teknologi kan sejlere nu nyde deres yndlings DTH (Direct To Home) underholdning på havet, ligesom derhjemme.
Globalt satellitbibliotek
i9W inkluderer det forprogrammerede globale satellitbibliotek, som gør det muligt for sejlere at vælge den ønskede satellit, mens de rejser fra region til region. Når satellitten er valgt, vil WorldView LNB-modulet automatisk skifte til den tilsvarende lokale frekvens for at modtage signalet.
Trådløs forbindelse & Aptus mobil
Den indbyggede Wi-Fi gør det muligt at tilslutte ACU'en trådløst. PC'er, bærbare computere og smartphones kan bruges til at oprette forbindelse til ACU'en og overvåge, styre og ændre systemets indstillinger trådløst. Intellian Aptus mobile er tilgængelig til download for at få adgang til ACU'en via Wi-Fi og betjene antennen fra deres iPhone, iPad eller andre netværksenheder. iPhone og iPad er registrerede varemærker tilhørende Apple Inc.

Specifications
| MODEL | i9W |
|---|---|
| EN DEL # | B4-919W2 |
| PRODUKTTYPE | SATELLITE TV |
| ANVENDELSESOMRÅDE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MÆRKE | INTELLIAN |
| BRUG TYPE | MARITIM |
| TILBEHØRSTYPE | ANTENNA |
| ANTENNE STØRRELSE | 85 cm (33.5 inch) |
| DRIFTSTEMPERATUR | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FREKVENS | Ku BAND |
| CERTIFIKATIONER | CE COMPLIANCE, FCC |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| VÆGT | 56,2 kg (124 lb) |
| RADOME HEIGHT | 121.0 cm (47.5 inch) |
| RADOME DIAMETER | 113 cm (44.5 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| POLARIZATION | CIRCULAR AND LINEAR |
| MINIMUM EIRP | 44dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| ELEVATION RANGE | -15º to 90º |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 30º / sec |
| TURNING RATE | 30º / sec |
| VESSEL SIZE | OVER 80 FEET |
| RF OUTPUT | DUAL / QUAD OUTPUT |
Intellian i9W dækningskort





