Thuraya IP + bærbart bredbåndssatellitmodem
In stock
- MÆRKE:
- THURAYA
- MODEL:
- IP+
- EN DEL #:
- 9104
- ORIGIN:
- USA
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thuraya-IP-Plus-Modem
Thuraya IP+ leverer de hurtigste IP-hastigheder fra en terminal af dens størrelse og er udviklet til at understøtte en bred vifte af missionskritiske applikationer. Thuraya IP+ er meget bærbar og kan nemt implementeres fra rygsæk til bredbånd på få sekunder, hvilket giver dig mulighed for at drage fordel af pålidelig bredbåndsadgang fra lokationer, der er dækket af Thurayas omfattende satellitnetværk.
Arbejde. E-mail. Surf. Skype. Facebook. Overalt.
Højhastigheds-IP-kapaciteterne i Thuraya IP+ gør det muligt for brugere at få adgang til virksomhedens netværk og oprette forbindelse til kolleger, familie og venner via e-mail, sociale medier og VoIP-applikationer, hvor og hvornår de har brug for det.
Specifications
| LEVERING FRA | DUBAI, UAE |
|---|---|
| MODEL | IP+ |
| EN DEL # | 9104 |
| PRODUKTTYPE | SATELLIT INTERNET |
| ANVENDELSESOMRÅDE | EUROPE, AFRICA, ASIA, AUSTRALIA |
| MANUFACTURER | HUGHES |
| MÆRKE | THURAYA |
| NETVÆRK | THURAYA |
| SERVICE | THURAYA IP |
| BRUG TYPE | PORTABLE |
| TILBEHØRSTYPE | TERMINAL |
| INGRESS PROTECTION | IP 55 |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| FUNKTIONER | INTERNET, EMAIL |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| KONSTELLATION | 2 SATELLITER |
| LÆNGDE | 216 mm (8.5") |
| BREDDE | 216 mm (8.5") |
| DYBDE | 45 mm |
| VÆGT | 1.4 kg (3.1 lbs) |
Thuraya IP+ dækningskort

Thurayas robuste satellitnetværk giver dækning på de mest fjerntliggende steder, hvilket sikrer overbelastningsfri satellitkommunikation for at holde dig forbundet til enhver tid. Fra innovativt satellitdesign til pålideligheden af hver Thuraya-enhed og tilbehør, vi leverer en virkelig overlegen satellitkommunikationsløsning ud over grænserne for jordbaserede systemer og cellulære netværk.
Thuraya-netværket dækker ikke Nord- eller Sydamerika.