Thuraya XT-LITE satellittelefon
Out of stock
- MÆRKE:
- THURAYA
- MODEL:
- XT LITE
- ORIGIN:
- Sydkorea
- Warranty:
- 12 MÅNEDER
- AVAILABILITY:
- CURRENTLY UNAVAILABLE
- SKU:
- Thuraya-XT-LITE-Sat-Phone
- Buy 2 for 520,84 € 520,84 € each and save 2%
- Buy 5 for 510,21 € 510,21 € each and save 4%
- Buy 10 for 504,89 € 504,89 € each and save 5%
- Buy 20 for 499,58 € 499,58 € each and save 6%
- Buy 50 for 494,26 € 494,26 € each and save 7%
- Buy 100 for 488,95 € 488,95 € each and save 8%
Thuraya XT-LITE satellittelefon
Thuraya XT-LITE giver pålidelig satellittelefonforbindelse med uovertruffen værdi. Den er designet til omkostningsbevidste brugere, der har brug for at forblive sikkert forbundet uden at gå på kompromis med en klar og uafbrudt forbindelse. Den er meget nem at bruge. Du kan foretage telefonopkald og sende SMS-beskeder i satellittilstand, uanset om du krydser ørkenen, sejler på havet eller bestiger bjerge.
Opkald og tekstbeskeder i satellittilstand
Foretag opkald og send SMS-beskeder i satellittilstand, når der ikke er noget jordbaseret netværk tilgængeligt. Den avancerede rundstrålende antenne sikrer uafbrudt kommunikation og tilbyder problemfri walk-and-talk-funktionalitet til opkald, mens du er på farten.
Langvarig batterilevetid
Thuraya XT-LITE muliggør pålidelig kommunikation med et langtidsholdbart batteri, der giver op til seks timers taletid og op til 80 timers standbytid.
Brugervenlighed
Du skal blot oplade din telefon og sikre dig, at dit SIM-kort fungerer. Så enkelt er det. Du kan derefter programmere Thuraya XT-LITE til et af de 13 tilgængelige sprog (forenklet kinesisk er tilgængelig som en separat firmware).
Understøttet af det mest robuste og kraftfulde satellitnetværk
Thurayas satellitnetværk er kendt for at have den mest pålidelige satellitdækning, inklusive cirka 160 lande eller to tredjedele af kloden. Thuraya XT-LITE giver dig mulighed for at modtage en opkaldsbesked, selv med satellitantennen gemt, og holder dig forbundet hele tiden.
Yderligere funktioner omfatter: Adressebog, alarmer, lommeregner, kalender, opkaldslogger, konferenceopkald, kontaktgrupper, hurtigopkald, stopur og verdenstid.
Specifications
| UPC | 8809260440173 |
|---|---|
| LEVERING FRA | DUBAI, UAE |
| MODEL | XT LITE |
| PRODUKTTYPE | SATELLITTELEFON |
| ANVENDELSESOMRÅDE | EUROPE, AFRICA, ASIA, AUSTRALIA |
| MÆRKE | THURAYA |
| NETVÆRK | THURAYA |
| SERVICE | THURAYA VOICE |
| BRUG TYPE | HÅNDHOLDT |
| TILBEHØRSTYPE | HANDSET |
| FREKVENS | L BAND (1-2 GHz) |
| DATAHASTIGHED | N/A |
| UNDERSTØTTEDE SPROG | ENGLISH, ARABIC, FARSI, FRENCH, GERMAN, HINDI, ITALIAN, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH, TURKISH, URDU |
| FUNKTIONER | PHONE, TEXT MESSAGING |
| KONSTELLATION | 2 SATELLITER |
| TALETID | UP TO 6 HOURS |
| STANDBY TID | UP TO 80 HOURS |
| LÆNGDE | 128 mm (5.04") |
| BREDDE | 53 mm (2.09") |
| DYBDE | 27 mm (1.06") |
| VÆGT | 186 grams (6.56 oz) |
Thuraya XT-Lite dækningskort

Thurayas robuste satellitnetværk giver dækning på de mest fjerntliggende steder, hvilket sikrer overbelastningsfri satellitkommunikation for at holde dig forbundet til enhver tid. Fra innovativt satellitdesign til pålideligheden af hver Thuraya-enhed og tilbehør, vi leverer en virkelig overlegen satellitkommunikationsløsning ud over grænserne for jordbaserede systemer og cellulære netværk.
Thuraya-netværket dækker ikke Nord- eller Sydamerika.