Iridium Edge™
In stock
- BRÄNDI:
- IRIDIUM
- MALLI:
- EDGE
- OSA #:
- EDGE1601
- ORIGIN:
- Thaimaa
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Edge-SBD-Modem
Iridium Edge™
Anna asiakkaillesi mahdollisuus hyödyntää olemassa olevia maanpäällisiä ratkaisujaan kaluston hallintaan, telematiikkaan, turvallisuuteen ja muihin etävalvontasovelluksiin Iridium Edge™:n avulla. Se on valmis, luotettava satelliittiviestintälaite, joka täydentää olemassa olevia matkapuhelinratkaisuja ja luo kaksimuotoisia yhteyksiä. maailman syrjäisimpiin ja saavuttamattomimpiin alueisiin.
Nopea markkinoilletulo on kriittinen osa nykypäivän erittäin kilpaillussa viestintäympäristössä. Iridium Edge™ on avaimet käteen -periaatteella toimiva, ympäristösuojattu, kestävä laitteisto, joka vähentää kustannuksia ja komplikaatioita, jotka liittyvät laitteiston kehittämiseen, valmistukseen ja satelliittikohtaisen päätelaitteen sertifiointiin.
Iridium Edgen™ tärkeimmät ominaisuudet:
- Laitteistovalmis laite yksinkertaiseen, vähäriskiseen integrointiin
- Edullinen laite edulliseen asiakkaan käyttöön
- Satelliittilisäosa todella maailmanlaajuista kattavuutta varten
- Valmis saatavuus nopeaan markkinoille tuloon
- Vankka virtalähde teollisuusasennuksiin
- Ympäristöystävällinen ankariin olosuhteisiin
- 180° näköyhteys vaarantuneisiin, osittain estettyihin paikkoihin
- Iridium Short Burst Data℠ (SBD℠) -modeemi Iridiumin ylivertaisiin verkkoetuihin
Tärkeimmät markkinat:
- Kaluston hallinta
- Etävalvonta
- SCADA
- Omaisuuden seuranta
- Merenkulku
Specifications
| MALLI | EDGE |
|---|---|
| OSA # | EDGE1601 |
| TUOTETYYPPI | SATELLITE M2M |
| KÄYTTÖALUE | 100% GLOBAL |
| BRÄNDI | IRIDIUM |
| VERKKO | IRIDIUM |
| PALVELU | IRIDIUM SBD |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | FIXED, MERELLINEN, AJONEUVO |
| KÄYTTÖLÄMPÖTILA | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| INGRESS PROTECTION | IP 67 |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ASSET TRACKING, ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| SERTIFIKAATIOT | CE COMPLIANCE, FCC |
| TÄHDISTÖ | 66 SATELLIITTIA |
| PITUUS | 130 mm (5.11") |
| LEVEYS | 80 mm (3.15") |
| SYVYYS | 30 mm (1.18") |
| PAINO | 330 grams (11.64 oz) |
Feature
Verkko:
- Viestin koko: 240 tavua (vastaanotto), 370 tavua (lähetys)
- Taajuus: 1616 – 1626,5 MHz
Mekaaninen:
- Mitat: 130 mm (P) x 80 mm (L) x 30 mm (K)
- Sisääntulosuojaus: IP 67
- Sivu- ja alakaapelin ulostulot
Ympäristö:
- Käyttölämpötila-alue: -40C - 85C
- Varastointilämpötila-alue: -40C - 85C
Liitännät:
- RS232 AT -komentoliitäntä
- On/Off ohjauslinjat
Teho:
- Virtalähde (9-32V), SAE J1455 Kuorman kaatuminen suojattu
- Käänteisen napaisuuden suojaus
- Suurin teho: 1,6 W (huippu lyhyt lähetyspurske)
- Pienitehoiset tilat: < 100uA
Sertifikaatit:
- Iridium®-satelliittiverkon sertifiointi
- FCC, IC, CE, Australia hyväksynnät
- RoHS yhteensopiva
Iridiumin maailmanlaajuinen kattavuuskartta

Iridium on ainoa aidosti globaalien satelliittiääni- ja dataratkaisujen toimittaja, joka kattaa maan täydellisesti (mukaan lukien valtameret, hengitystiet ja napa-alueet). Iridium-puhelimet tarjoavat tärkeitä viestintäpalveluita syrjäisille alueille ja syrjäisiltä alueilta, joilla ei ole muita viestintämuotoja.
Tuki
IRIDIUM EDGE Fact Sheet (PDF)
IRIDIUM EDGEN PIKA-ASENNUSOPAS (PDF)
IRIDIUM EDGE KÄYTTÖOHJE (PDF)