Thuraya WE Satellite Hotspot
In stock
- BRÄNDI:
- THURAYA
- OSA #:
- WE
- Warranty:
- 12 KUUKAUTTA
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Thuraya-WE-Satellite-Hotspot
Yksi SIM, kahden tilan hotspot
Thuraya WE on markkinoiden ainoa hotspot, joka tarjoaa kaksoistilan. Se laajentaa datapeittoa tarjoamalla satelliitti- ja LTE-laajakaistadatapalveluita, joiden avulla voit siirtyä maanpäällisille peittoalueille ja sieltä pois helposti.
Manuaalinen tai automaattinen verkon valinta
Thuraya WE mahdollistaa joustavan vaihtamisen verkkojen välillä asettamalla verkkoliittymän tai älypuhelinsovelluksen automaattisen verkonvaihtotoiminnon. Hotspot siirtyy automaattisesti oletusverkostasi toiseen verkkoon, kun olet poissa peittoalueelta.
Puhelut ja tekstiviestit satelliittitilassa
Thuraya WE -sovellus muuttaa älylaitteesi satelliittipuhelimeksi. Sen avulla voit käyttää nykyisen puhelimesi yhteystietoluetteloa satelliittipuhelujen ja tekstiviestien soittamista varten, kun satelliittitila on valittuna.
Helppokäyttöinen käyttöliittymä
Hotspotin täysin hallitsemiseksi Thuraya on kehittänyt käyttäjäystävällisen käyttöliittymän, jota voidaan käyttää joko verkon kautta tai iOS- ja Android-järjestelmien kanssa yhteensopivan mobiilisovelluksen kautta.
Yhtenäinen viestintä
Thuraya WE:n avulla voit muuttaa minkä tahansa alueen Wi-Fi-hotspotiksi, yhdistää kaikki laitteesi ja sovelluksesi, nauttia internetistä yhdistämällä jopa 10 älylaitetta Thuraya WE Wi-Fi-hotspotiin vähintään 30 metrin säteellä.
Kevyt ja kestävä
Vain 1 kg painava Thuraya WE on kompakti, kevyt ja kannettava, ja se tarjoaa puhe- ja datayhteydet tien päällä. Sillä on maailmanlaajuisesti tunnustettu tunkeutumissuojausluokitus IP54, joka tarjoaa suojan pölyltä ja vesisuihkulta mistä tahansa suunnasta ja kestää kovia ympäristöjä.
Specifications
| TOIMITUS | DUBAI, UAE |
|---|---|
| OSA # | WE |
| TUOTETYYPPI | SATELLIITTI INTERNET |
| KÄYTTÖALUE | EUROPE, AFRICA, ASIA, AUSTRALIA |
| MANUFACTURER | HUGHES |
| BRÄNDI | THURAYA |
| VERKKO | THURAYA |
| PALVELU | THURAYA IP |
| KÄYTÄ TYYPPIÄ | PORTABLE |
| LISÄVARUSTEET | TERMINAL |
| TUETUT KIELET | ENGLISH, ARABIC, CHINESE, FRENCH, JAPANESE, PORTUGUESE, RUSSIAN, SPANISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 |
| TAAJUUS | L BAND (1-2 GHz) |
| OMINAISUUDET | INTERNET, EMAIL |
| TÄHDISTÖ | 2 SATELLIITTIA |
| PITUUS | 230 mm |
| LEVEYS | 197 mm |
| SYVYYS | 24 mm |
| PAINO | 1.0 kg |
Thuraya WE:n kattavuuskartta

Thurayan vankka satelliittiverkko tarjoaa peiton syrjäisimmissä paikoissa ja varmistaa ruuhkattoman satelliittiviestinnän, jotta pysyt yhteydessä aina. Innovatiivisesta satelliittisuunnittelusta jokaisen Thuraya-laitteen ja lisävarusteen luotettavuuteen tarjoamme todella ylivoimaisen satelliittiviestintäratkaisun maanpäällisten järjestelmien ja matkapuhelinverkkojen rajojen yli.
Thuraya-verkosto ei kata Pohjois- tai Etelä-Amerikkaa.