Iridium Edge™
In stock
- ΜΑΡΚΑ:
- IRIDIUM
- ΜΟΝΤΕΛΟ:
- EDGE
- ΜΕΡΟΣ #:
- EDGE1601
- ORIGIN:
- Ταϊλάνδη
- Warranty:
- 12 ΜΗΝΕΣ
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Edge-SBD-Modem
Iridium Edge™
Δώστε τη δυνατότητα στους πελάτες σας να αξιοποιήσουν τις υπάρχουσες επίγειες λύσεις τους για διαχείριση στόλου, τηλεματική, ασφάλεια και άλλες εφαρμογές απομακρυσμένης παρακολούθησης μέσω του Iridium Edge™, μιας εκτός ραφιού, αξιόπιστης συσκευής δορυφορικών επικοινωνιών που συμπληρώνει τις υπάρχουσες λύσεις κινητής τηλεφωνίας για τη δημιουργία συνδεσιμότητας διπλής λειτουργίας για τις πιο απομακρυσμένες και δυσπρόσιτες περιοχές του κόσμου.
Ο γρήγορος χρόνος για την αγορά είναι ένα κρίσιμο στοιχείο στο σημερινό εξαιρετικά ανταγωνιστικό περιβάλλον επικοινωνίας. Το Iridium Edge™ είναι μια «κλειδί στο χέρι», περιβαλλοντικά σφραγισμένη, ανθεκτική συσκευή υλικού που μειώνει το κόστος και τις επιπλοκές που σχετίζονται με την ανάπτυξη, την κατασκευή και την πιστοποίηση δορυφορικού τερματικού.
Βασικά χαρακτηριστικά του Iridium Edge™:
- Συσκευή έτοιμη για υλικό για απλή ενσωμάτωση χαμηλού κινδύνου
- Συσκευή χαμηλού κόστους για προσιτή υιοθέτηση από τον πελάτη
- Δορυφορικό πρόσθετο για πραγματικά παγκόσμια κάλυψη
- Διαθεσιμότητα εκτός ραφιού για γρήγορη διάθεση στην αγορά
- Ισχυρό τροφοδοτικό για βιομηχανικές εγκαταστάσεις
- Περιβαλλοντικά σφραγισμένο για σκληρές συνθήκες
- Όραση 180° για παραβιασμένες, μερικώς αποκλεισμένες τοποθεσίες
- Μόντεμ Iridium Short Burst Data℠ (SBD℠) για τα ανώτερα πλεονεκτήματα δικτύου του Iridium
Βασικές αγορές:
- Διαχείριση στόλου
- Απομακρυσμένη Παρακολούθηση
- SCADA
- Παρακολούθηση περιουσιακών στοιχείων
- Θαλάσσιος
Specifications
| ΜΟΝΤΕΛΟ | EDGE |
|---|---|
| ΜΕΡΟΣ # | EDGE1601 |
| ΤΥΠΟΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ | SATELLITE M2M |
| ΠΕΡΙΟΧΗ ΧΡΗΣΗΣ | 100% GLOBAL |
| ΜΑΡΚΑ | IRIDIUM |
| ΔΙΚΤΥΟ | IRIDIUM |
| ΥΠΗΡΕΣΙΑ | IRIDIUM SBD |
| ΧΡΗΣΗ ΤΥΠΟΥ | FIXED, ΘΑΛΑΣΣΙΟΣ, ΤΡΟΧΑΙΟΣ |
| ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| INGRESS PROTECTION | IP 67 |
| ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ASSET TRACKING, ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ | CE COMPLIANCE, FCC |
| ΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ | 66 ΔΟΡΥΦΟΡΟΙ |
| ΜΗΚΟΣ | 130 mm (5.11") |
| ΠΛΑΤΟΣ | 80 mm (3.15") |
| ΒΑΘΟΣ | 30 mm (1.18") |
| ΒΑΡΟΣ | 330 grams (11.64 oz) |
Feature
Δίκτυο:
- Μέγεθος μηνύματος: 240 byte (Λήψη), 370 byte (Μετάδοση)
- Συχνότητα: 1616 – 1626,5 MHz
Μηχανικός:
- Διαστάσεις: 130 mm (Μ) x 80 mm (Π) x 30 mm (Υ)
- Προστασία εισόδου: IP 67
- Πλαϊνές και κάτω έξοδοι καλωδίου
Περιβαλλοντικά:
- Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας: -40C έως 85C
- Εύρος θερμοκρασίας αποθήκευσης: -40C έως 85C
Διεπαφές:
- Διεπαφή εντολών RS232 AT
- Γραμμές ελέγχου On/Off
Εξουσία:
- Τροφοδοτικό (9-32V), SAE J1455 Προστατευμένο από την απόρριψη φορτίου
- Προστασία αντίστροφης πολικότητας
- Μέγιστη ισχύς: 1,6 W (αιχμή για σύντομη ριπή μετάδοσης)
- Λειτουργίες χαμηλής ισχύος: < 100uA
Πιστοποιήσεις:
- Πιστοποίηση δορυφορικού δικτύου Iridium®
- Εγκρίσεις FCC, IC, CE, Αυστραλία
- Συμβατό με RoHS
Παγκόσμιος Χάρτης Κάλυψης Iridium

Το Iridium είναι ο μόνος πάροχος πραγματικά παγκόσμιων λύσεων δορυφορικής φωνής και δεδομένων με πλήρη κάλυψη της γης (συμπεριλαμβανομένων των ωκεανών, των αεραγωγών και των πολικών περιοχών). Τα τηλέφωνα Iridium παρέχουν βασικές υπηρεσίες επικοινωνίας προς και από απομακρυσμένες περιοχές όπου δεν υπάρχει άλλη μορφή επικοινωνίας.