Sistem TV prin satelit Intellian i2 Marine cu MIM pentru Dish Network și Bell TV (B4-I2DN)
In stock
- MARCA:
- INTELLIAN
- MODEL:
- i2
- PARTEA #:
- B4-I2DN
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 2 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-i2-System-B3-I2DN
Sistem de televiziune prin satelit Intellian i2 Marine pentru Dish Network și Bell TV (B3-I2DN)
Intellian i2 este primul sistem compact de TV prin satelit de înaltă performanță din lume, cu un modul revoluționar integrat HD și comutare automată prin satelit TriSat™. Această funcționalitate de ultimă generație oferă navigatorilor o programare premium de înaltă definiție (HD) și standard (SD) transmisă de la furnizorii de top de servicii de televiziune prin satelit, fără instrumente suplimentare de conversie, cabluri și costuri.
I2 este alegerea preferată pentru navele mai mici, de la 25 de picioare, cu antena sa ușoară (9,8 lbs), amprenta mică de montare (13") și caracteristicile de design puternice. Cu Wide Range Search (WRS®) și Dynamic Beam inovatoare, în curs de brevetare. Tehnologiile de înclinare (DBT®), i2 poate menține întotdeauna cea mai mare putere a semnalului disponibilă și poate asigura o recepție TV clară. Antena super-eficientă Intellian cu diametrul de 13 inchi oferă o recepție constantă, fără întreruperi, în timp ce nava se află în alunecare, la ancora, cu motor. de-a lungul coastei sau navigând în larg. Antena i2 TVRO cu 2 axe dispune de un sistem GPS încorporat care poate accelera timpul de achiziție a semnalului satelitului atunci când alte bărci rămân cu mesajul „CĂUTARE SATELIT” pe ecranul televizorului!
Împreună cu noua unitate inteligentă de control al antenei (ACU) Intellian, navigatorii primesc o soluție completă la cheie, concepută pentru simplitate și ușurință. ACU i2 dispune de o bibliotecă globală de satelit preprogramată încorporată pentru DirecTV. Modulul exclusiv de interfață multisatelit Intellian* (MIM), permite vizualizarea a până la trei sateliți diferiți simultan, din diferite locații de la bord, ACU acceptă comutarea automată prin satelit chiar de la telecomandă, la fel ca acasă.

Specifications
| LIVRARE DIN | IRVINE, CA (USA), SEOUL (SOUTH KOREA), ROTTERDAM (NETHERLANDS) |
|---|---|
| MODEL | i2 |
| PARTEA # | B4-I2DN |
| TIP PRODUS | SATELLITE TV |
| ZONA DE UTILIZARE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MARCA | INTELLIAN |
| REŢEA | BELL TV, BRAZIL CLARO, DIRECTV, DIRECTV LATIN AMERICA, DISH NETWORK |
| TIP DE UTILIZARE | MARITIM |
| TIP DE ACCESORII | ANTENNA |
| DIMENSIUNEA ANTENEI | 33 cm (13 inch) |
| TEMPERATURA DE OPERARE | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FRECVENȚĂ | Ku BAND |
| CERTIFICARI | CE COMPLIANCE, FCC |
| GREUTATE | 4,5 kg (9,5 lb) |
| RADOME HEIGHT | 38 cm (15.0 inch) |
| RADOME DIAMETER | 37 cm (14.6 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| POLARIZATION | VERTICAL / HORIZONTAL |
| MINIMUM EIRP | 51 dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| ELEVATION RANGE | 10° ~ 80° |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 60° / sec |
| TURNING RATE | 60° / sec |
| RF OUTPUT | DUAL OUTPUT |
Feature
Caracteristici Intellian i2
Sistem complet automatizat
Funcție automată de căutare și identificare prin satelit
Stabilizarea pe 2 axe oferă urmărire de mare viteză
Antena de inalta performanta
Antena parabolica cu diametrul de 33 cm (13 inchi) pentru receptia semnalelor satelitilor in banda Ku
Polarizare circulară sau liniară în funcție de regiune și LNB selectat
Modul HD încorporat pentru recepția TV HD în bandă Ku
Tehnologia iQ² Quick&Quiet℠
Tehnologia iQ² vă permite să vă conectați rapid, să mențineți un semnal de blocare solid și să vă bucurați de programarea TV preferată într-un confort liniștit
Algoritmul WRS (Wide Range Search) oferă cea mai rapidă achiziție de semnal disponibilă oriunde
Tehnologia Dynamic Beam Tilting (DBT) utilizează o analiză inteligentă a fasciculului în timp real pentru a asigura urmărirea superioară a semnalului, eliminând în același timp zgomotul de fond intruziv experimentat cu antenele convenționale
Unitate de control al antenei
Comenzi intuitive și afișare digitală a informațiilor din satelit pe ACU
Actualizări automate și diagnosticare prin Aptus
Referință simplă a stării antenei
Capacitate de receptor multiplu
Mai multe receptoare și televizoare pot fi conectate folosind un Multi-Switch sau Intellian MIM (Multi-Satellite Interface Module)
Folosind MIM, un receptor principal poate fi selectat pentru a controla satelitul țintă
În America de Nord, când utilizați Dish sau Bell TV, este necesar un MIM, care să permită comutarea automată prin satelit de la telecomandă la fel ca acasă
Interfață la interfața externă GPS NMEA 0183
Interfață NMEA standard care permite proprietarului navei să utilizeze un sistem GPS separat, reducând și mai mult timpul inițial de căutare
Dimensiune compactă
Diametrul radomului antenei de 37 cm (14,6 inchi).
Antena foarte ușoară cântărește mai puțin de 4,5 kg (10 lire sterline)
Garanție globală de trei ani
Garanție de 3 ani pentru piese și manoperă, lider în industrie, cu o garanție de 2 ani pentru manopera pentru toate sistemele de antene, asigurând liniștea sufletească cu investiția dvs. în hardware
Noua politica de garantie (3 ani piese si 2 ani manopera) este valabila doar pentru produsele achizitionate dupa 1 ianuarie 2017.
What's included
Ce este inclus
Toate sistemele prin satelit includ următoarele părți ca standard
- Antenă și Radome 33 cm (13 inchi) Reflector și LNB
- ACU (unitate de control al antenei)
- Program PC Controller (CD cu software inclus)
- Manual de instalare si utilizare
- Șablon de montare
- Ghid de Instalare Rapida
Kit de instalare
- Suport de montare pe masă ACU × 2EA
- Cablu coaxial 15 m (49) ft × 1EA Antenă-ACU RG6
- Cablu coaxial ACU-IRD RG6 de 3 m (10 ft) × 1EA
- Cablu de alimentare CC de 10 m (33 ft) × 1EA
- Cablu serial PC de 1,8 m (6 ft) × 1EA
- Conectori și șuruburi
Hărți de acoperire Intellian i2




