Sistem TV prin satelit marin Intellian i9P Auto Skew SUA/Canada (B4-919AA)
In stock
- MARCA:
- INTELLIAN
- MODEL:
- i9P
- PARTEA #:
- B4-919AA
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 1 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-i9P-System-B4-919AA
Sistem marin Intellian i9P TV prin satelit (B4-919AA)
Intellian i9P oferă cele mai puternice și fiabile recepții TV prin satelit atât pentru navele de agrement, cât și pentru cele comerciale de peste 80 de picioare. Designul elegant al lui i9P se încadrează perfect în navele moderne și raționalizate.
Cu inovațiile sale în curs de brevetare în tehnologiile Wide Range Search (WRS) și Dynamic Beam Tilting (DBT), chiar și fără senzori de mișcare de prisos, i9P poate garanta întotdeauna o recepție clară a televiziunii prin satelit, cu sunet de calitate CD, chiar și în cele mai aspre condiții de mare. .
Cel mai inovator design al i9P este modulele HD și TriSat integrate în unitatea sa de control. Acest lucru face din i9P primul sistem TV cu antenă marină din istorie care permite navigatorilor să acceseze sute de canale HDTV de la furnizorii de top de servicii de televiziune prin satelit fără instrumente suplimentare de conversie sau cabluri de cablu. Cu Intellian MIM, navigatorii se pot bucura de inversarea canalelor prin comutarea automată prin satelit, la fel ca un sistem de acasă. Consultați ghidul de instalare al DISH Network MIM pentru mai multe detalii. În plus, această unitate de control oferă navigatorilor o platformă de operare interactivă prin intermediul software-ului controler pentru PC, cu o interfață de utilizator foarte prietenoasă și o listă completă a bibliotecii mondiale de sateliți.
i9P oferă, de asemenea, sistemul integrat de control al unghiului auto Skew și un sistem GPS de înaltă precizie care nu numai că accelerează viteza timpului de achiziție a semnalului satelitului, dar îmbunătățește și calitatea recepției satelitului în zonele slabe de acoperire a semnalului satelitului.
O reținere fermă a semnalului
Înclinarea dinamică a fasciculului (DBT) exclusivă de la Intellian utilizează un subreflector de înaltă performanță, cu reglare constantă, care permite antenei să rămână cel mai puternic semnal în orice moment în timp ce nava navighează la viteză mare.
Achiziție mai rapidă a semnalului
Algoritmul exclusiv Intellian Wide Range Search (WRS) permite antenei să caute, să găsească și să blocheze un semnal cu o viteză și o precizie incredibile.
Cea mai puternică performanță
Diametrul reflectorului de 85 cm cu acoperire la nivel național pentru America de Nord și de Sud, Europa și serviciile regionale din întreaga lume.
Acordați canalele HDTV preferate
Intellian i9P oferă canale HD din banda Ku. Modulul HD este de fapt încorporat în unitatea de control al antenei Intellian i9P pentru o integrare perfectă și o instalare ușoară.
GPS încorporat
Intellian i9P include un GPS încorporat pentru o operare mai ușoară și o achiziție mai rapidă a semnalului.
Conectivitate wireless și Aptus mobil
Wi-Fi-ul încorporat permite ACU să fie conectat fără fir. PC-urile, laptopurile și smartphone-urile pot fi utilizate pentru a se conecta la ACU și pentru a monitoriza, controla și modifica setările sistemului fără fir. Intellian Aptus mobil este disponibil pentru descărcare pentru a accesa ACU prin Wi-Fi și pentru a opera antena de pe iPhone, iPad sau alte dispozitive de rețea. iPhone și iPad sunt mărci comerciale înregistrate ale Apple Inc.
Sistem all-in-One
Sistemul de control al unghiului auto Skew, GPS și intervalul de altitudine extins oferite ca opțiune implicită permit i9P să aibă recepții îmbunătățite ale semnalului în zonele slabe de acoperire a semnalului de satelit și să aibă precizie și operare ușoară oriunde navighează nava.

Specifications
| MODEL | i9P |
|---|---|
| PARTEA # | B4-919AA |
| TIP PRODUS | SATELLITE TV |
| ZONA DE UTILIZARE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MARCA | INTELLIAN |
| REŢEA | BELL TV, DIRECTV, DISH NETWORK |
| TIP DE UTILIZARE | MARITIM |
| TIP DE ACCESORII | ANTENNA |
| DIMENSIUNEA ANTENEI | 85 cm (33.5 inch) |
| TEMPERATURA DE OPERARE | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FRECVENȚĂ | Ku BAND |
| CERTIFICARI | CE COMPLIANCE, FCC |
| GREUTATE | 56,2 kg (124 lb) |
| RADOME HEIGHT | 121.0 cm (47.5 inch) |
| RADOME DIAMETER | 113 cm (44.5 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| POLARIZATION | CIRCULAR AND LINEAR |
| MINIMUM EIRP | 44dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| ELEVATION RANGE | -15º to 90º |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 30º / sec |
| TURNING RATE | 30º / sec |
| VESSEL SIZE | OVER 80 FEET |
| RF OUTPUT | DUAL / QUAD OUTPUT |
Feature
Sistem complet automatizat
Căutare și identificare automată prin satelit. Motoare pas cu 2 axe pentru stabilizarea piedestalului.
Antenă îmbunătățită
Antena parabolica de 34 de inchi foarte eficienta permite 44dBW de EIRP minim. RHCP / LHCP, polarizare verticală / orizontală.
Algoritmul WRS (Wide Range Search).
Metodele concurenței caută lățimea de bandă îngustă a lobului principal. Cu toate acestea, WRS exclusiv de la Intellian caută o gamă largă de lobi laterali și sare în lobul principal, oferind o achiziție mai rapidă a satelitului.
Difuzare video digitală complet automatizată (DVB)
Identificare Decodorul DVB cu CPLD permite identificarea de mare viteză.
Tehnologia Dynamic Beam Tilting (DBT).
Un subreflector de mare viteză se rotește în afara axei, verificând puterea semnalului de 50 de ori pe secundă și compensând direcția de urmărire. Mișcarea mai mică a reflectorului principal înseamnă mai puțin zgomot și prelungește durata de viață a produsului.
Identificarea semnalului DVB-S2
Identificare de mare viteză folosind Decodor DVB-S2.
Unitate de control al antenei de tip nou
• Ușor de schimbat și actualizat informațiile satelitului
• Verificare simplă a stării antenei și diagnosticare automată
• Control ușor al antenei folosind interfața PC
Control automat al polarizării (unghi oblic).
Sistem automat de control al unghiului de inclinare (-90°~ +90°) pentru polarizare liniară orizontală/verticală.
GPS încorporat și port de interfață NMEA 0183
i9P include un GPS încorporat în interiorul unității de antenă pentru o achiziție mai rapidă a semnalului. GPS-ul navei poate fi conectat și prin portul NMEA 0183 de pe panoul din spate al ACU.
Hărți de acoperire Intellian i9P





