Sistem global de televiziune prin satelit marin Intellian i9W cu 2 axe cu antenă de 85 cm (33,5") și LNB WorldView (B4-919W2)
In stock
- MARCA:
- INTELLIAN
- MODEL:
- i9W
- PARTEA #:
- B4-919W2
- ORIGIN:
- Coreea de Sud
- Warranty:
- 3 YEARS PARTS 1 YEAR LABOR
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Intellian-i9W-System-B4-911W2
Compatibilitate globală cu serviciile satelitare
Intellian i9W oferă confortul suprem de a vă conecta la mii de programe TV gratuite, TV cu plată, definiție standard și înaltă definiție din întreaga lume cu un singur modul LNB care încorporează mai multe (8) frecvențe LO.
Modul Mâini libere WorldView™ LNB
Modulul WorldView LNB de a doua generație, în curs de brevet, este cea mai recentă inovație de la Intellian. Spre deosebire de alte LNB-uri ale sistemului TVRO cu stabilitate de ±1.000 kHz, modulul Intellian WorldView LNB este construit pe cea mai mare stabilitate de ±10 kHz, care are de 100 de ori mai multă precizie și o sensibilitate mai mare a semnalului.
În plus, acest modul LNB primește servicii de televiziune prin satelit multi-bandă și multipolarizare pe tot globul. Prin urmare, navigatorii nu trebuie să schimbe manual LNB-ul din interiorul domului antenei de fiecare dată când nava trece într-o regiune diferită de serviciu prin satelit.
Recepție TV digitală DVB-S2
Unele dintre serviciile TV HD au trecut pe DVB-S2 și vor fi mai multe în viitor. Datorită tehnologiei inovatoare de televiziune digitală DVB-S2 de la Intellian, acum navigatorii se pot bucura de divertismentul DTH (Direct To Home) preferat pe mare, la fel ca acasă.
Biblioteca globală prin satelit
i9W include biblioteca globală de sateliți preprogramată, care permite navigatorilor să selecteze satelitul dorit în timp ce călătoresc dintr-o regiune la alta. Odată ce satelitul este selectat, modulul WorldView LNB va comuta automat la frecvența locală corespunzătoare pentru a primi semnalul.
Conectivitate wireless și Aptus mobil
Wi-Fiul încorporat permite ACU să fie conectat fără fir. PC-urile, laptopurile și smartphone-urile pot fi folosite pentru a se conecta la ACU și pentru a monitoriza, controla și modifica setările sistemului fără fir. Intellian Aptus mobil este disponibil pentru descărcare pentru a accesa ACU prin Wi-Fi și pentru a opera antena de pe iPhone, iPad sau alte dispozitive de rețea. iPhone și iPad sunt mărci comerciale înregistrate ale Apple Inc.

Specifications
| MODEL | i9W |
|---|---|
| PARTEA # | B4-919W2 |
| TIP PRODUS | SATELLITE TV |
| ZONA DE UTILIZARE | REGIONAL - SEE COVERAGE MAP |
| MARCA | INTELLIAN |
| TIP DE UTILIZARE | MARITIM |
| TIP DE ACCESORII | ANTENNA |
| DIMENSIUNEA ANTENEI | 85 cm (33.5 inch) |
| TEMPERATURA DE OPERARE | -25°C to 55°C (-13°F to 131°F) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40°C to 80°C (-40°F to 176°F) |
| FRECVENȚĂ | Ku BAND |
| CERTIFICARI | CE COMPLIANCE, FCC |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85176200 |
| GREUTATE | 56,2 kg (124 lb) |
| RADOME HEIGHT | 121.0 cm (47.5 inch) |
| RADOME DIAMETER | 113 cm (44.5 inch) |
| RECEPTION FREQUENCY | Ku-band: 10.7 ~ 12.75 GHz |
| POLARIZATION | CIRCULAR AND LINEAR |
| MINIMUM EIRP | 44dBW |
| AZIMUTH RANGE | 680º |
| ELEVATION RANGE | -15º to 90º |
| SHIP'S MOTION | Roll ±25º, Pitch ±15º |
| ROLL & PITCH RESPONSE RATE | 30º / sec |
| TURNING RATE | 30º / sec |
| VESSEL SIZE | OVER 80 FEET |
| RF OUTPUT | DUAL / QUAD OUTPUT |
Hărți de acoperire Intellian i9W





