Modem de date prin satelit Iridium Edge Pro cu rafală scurtă (EDGEPRO9690)
In stock
- MARCA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- EDGE PRO
- PARTEA #:
- EDGEPRO9690
- ORIGIN:
- Canada
- Warranty:
- 12 LUNI
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Edge-Pro-SBD-Modem
Iridium Edge Pro™
Iridium Edge® Pro este un dispozitiv autonom Short Burst Data® (SBD) cu GPS în timp real și o platformă flexibilă de programare
(instrumente software care utilizează JAVA), care permite dezvoltatorilor să creeze și să ruleze cu ușurință propriile aplicații personalizate. Acest
Terminalul comercial Iridium de la raft include un senzor de temperatură și un accelerometru plus interfețe BLE, USB și CanBus.
Piețe cheie:
- Conducerea flotei
- Monitorizare de la distanță
- SCADA
- Gasirea bunurilor
- Maritim
Specifications
| MODEL | EDGE PRO |
|---|---|
| PARTEA # | EDGEPRO9690 |
| TIP PRODUS | SATELLITE M2M, SATELLITE TRACKING |
| ZONA DE UTILIZARE | 100% GLOBAL |
| MARCA | IRIDIUM |
| REŢEA | IRIDIUM |
| SERVICIU | IRIDIUM SBD |
| TIP DE UTILIZARE | FIXED, MARITIM, VEHICULAR |
| TEMPERATURA DE OPERARE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| FRECVENȚĂ | L BAND (1-2 GHz) |
| HARMONIZED TARIFF NUMBER | 85177900 |
| CONSTELAŢIE | 66 SATELIȚI |
| LUNGIME | 127 mm (5") |
| LĂŢIME | 90 mm (3.54") |
| ADÂNCIME | 41 mm (1.61") |
| GREUTATE | 200 grams (7.05 oz) |
Feature
Reţea:
- Dimensiunea mesajului: 240 de octeți (primire), 370 de octeți (transmitere)
- Frecvență: 1616 – 1626,5 MHz
Mecanic:
- Dimensiuni: 130 mm (l) x 80 mm (l) x 30 mm (h)
- Protectie la intrare: IP 67
- Ieșiri laterale și inferioare pentru cablu
De mediu:
- Interval de temperatură de funcționare: -40C până la 85C
- Interval de temperatură de depozitare: -40C până la 85C
Interfete:
- Interfață de comandă RS232 AT
- Liniile de control pornit/oprit
Putere:
- Sursă de alimentare (9-32V), SAE J1455 protejat la descărcarea sarcinii
- Protectie inversa polaritatii
- Putere maximă: 1,6 W (vârf pentru rafală de transmisie scurtă)
- Moduri de putere redusă: < 100uA
Certificari:
- Certificare de rețea de satelit Iridium®
- Aprobari FCC, IC, CE, Australia
- Conform RoHS
Harta acoperirii globale Iridium

Iridium este singurul furnizor de soluții de voce și date prin satelit cu adevărat globale, cu acoperire completă a pământului (inclusiv oceane, căi aeriene și regiuni polare). Telefoanele Iridium furnizează servicii de comunicații esențiale către și dinspre zone îndepărtate unde nu este disponibilă nicio altă formă de comunicare.