Iridium Edge™
In stock
- MARCA:
- IRIDIUM
- MODEL:
- EDGE
- PARTEA #:
- EDGE1601
- ORIGIN:
- Thailanda
- Warranty:
- 12 LUNI
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 3-5 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Iridium-Edge-SBD-Modem
Iridium Edge™
Permiteți clienților dvs. să-și folosească soluțiile terestre existente pentru gestionarea flotei, telematică, siguranță și alte aplicații de monitorizare de la distanță prin Iridium Edge™, un dispozitiv de comunicații prin satelit disponibil și fiabil, care completează soluțiile celulare existente pentru a crea conectivitate în mod dublu. pentru cele mai îndepărtate și inaccesibile zone ale lumii.
Time-to-market rapid este o componentă critică în mediul de comunicații extrem de competitiv de astăzi. Iridium Edge™ este un dispozitiv hardware robust la cheie, etanșat ecologic, care reduce costurile și complicațiile asociate cu dezvoltarea hardware, fabricarea și certificarea terminalelor specifice satelitului.
Caracteristici cheie ale Iridium Edge™:
- Dispozitiv gata de hardware pentru integrare simplă, cu risc scăzut
- Dispozitiv cu costuri reduse pentru adoptarea clienților la prețuri accesibile
- Supliment prin satelit pentru o acoperire cu adevărat globală
- Disponibilitate de pe raft pentru un timp de lansare rapid pe piață
- Sursa de alimentare robusta pentru instalatii industriale
- Sigilat ecologic pentru condiții dure
- Linie vizuală de 180° pentru locații compromise, parțial blocate
- Modem Iridium Short Burst Data℠ (SBD℠) pentru avantajele superioare ale rețelei Iridium
Piețe cheie:
- Conducerea flotei
- Monitorizare de la distanță
- SCADA
- Gasirea bunurilor
- Maritim
Specifications
| MODEL | EDGE |
|---|---|
| PARTEA # | EDGE1601 |
| TIP PRODUS | SATELLITE M2M |
| ZONA DE UTILIZARE | 100% GLOBAL |
| MARCA | IRIDIUM |
| REŢEA | IRIDIUM |
| SERVICIU | IRIDIUM SBD |
| TIP DE UTILIZARE | FIXED, MARITIM, VEHICULAR |
| TEMPERATURA DE OPERARE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| STORAGE TEMPERATURE | -40ºC to 85ºC (-40ºF to 185ºF) |
| INGRESS PROTECTION | IP 67 |
| FRECVENȚĂ | L BAND (1-2 GHz) |
| APPLICATIONS | ASSET TRACKING, ENVIRONMENT & SAFETY MONITORING, FLEET MANAGEMENT, REMOTE AUTOMATION & CONTROL |
| CERTIFICARI | CE COMPLIANCE, FCC |
| CONSTELAŢIE | 66 SATELIȚI |
| LUNGIME | 130 mm (5.11") |
| LĂŢIME | 80 mm (3.15") |
| ADÂNCIME | 30 mm (1.18") |
| GREUTATE | 330 grams (11.64 oz) |
Feature
Reţea:
- Dimensiunea mesajului: 240 de octeți (primire), 370 de octeți (transmitere)
- Frecvență: 1616 – 1626,5 MHz
Mecanic:
- Dimensiuni: 130 mm (l) x 80 mm (l) x 30 mm (h)
- Protectie la intrare: IP 67
- Ieșiri laterale și inferioare pentru cablu
De mediu:
- Interval de temperatură de funcționare: -40C până la 85C
- Interval de temperatură de depozitare: -40C până la 85C
Interfete:
- Interfață de comandă RS232 AT
- Liniile de control pornit/oprit
Putere:
- Sursă de alimentare (9-32V), SAE J1455 protejat la descărcarea sarcinii
- Protectie inversa polaritatii
- Putere maximă: 1,6 W (vârf pentru rafală de transmisie scurtă)
- Moduri de putere redusă: < 100uA
Certificari:
- Certificare de rețea de satelit Iridium®
- Aprobari FCC, IC, CE, Australia
- Conform RoHS
Harta acoperirii globale Iridium

Iridium este singurul furnizor de soluții de voce și date prin satelit cu adevărat globale, cu acoperire completă a pământului (inclusiv oceane, căi aeriene și regiuni polare). Telefoanele Iridium furnizează servicii de comunicații esențiale către și dinspre zone îndepărtate unde nu este disponibilă nicio altă formă de comunicare.