Starlink Aviation High Speed Satellite Internet Kit for Aircraft
calcActive())">
This is the fastest satellite internet device available with streaming speeds up to 100Mbps! Power source required.
In stock
- МАРКА:
- STARLINK
- МОДЕЛ:
- HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT
- AVAILABILITY:
- USUALLY SHIPS IN 7-14 BUSINESS DAYS
- SKU:
- Starlink-Aviation-High-Speed-Kit
Starlink Maritime High Performance Satellite Kit Terminal for Boats
How to Setup and Install your Starlink Kit
Specifications
| МОДЕЛ | HIGH SPEED INTERNET KIT FOR AIRCRAFT |
|---|---|
| ВРСТА ПРОИЗВОДА | САТЕЛИТСКИ ИНТЕРНЕТ |
| ПОДРУЧЈЕ УПОТРЕБЕ | GLOBAL (EXCEPT POLAR REGIONS) |
| МАРКА | STARLINK |
| НЕТВОРК | STARLINK |
| ВРСТА УПОТРЕБЕ | AVIATION |
| ВРСТА ПРИБОРА | TERMINAL |
| РАДНА ТЕМПЕРАТУРА | -30ºC to 55ºC (-22°F to 131°F) |
| ПОДРЖАНИ ЈЕЗИЦИ | ENGLISH |
| INGRESS PROTECTION | IP 54 (TERMINAL), IP 56 (ANTENNA) |
| ФРЕКВЕНЦИЈА | Ka BAND, Ku BAND |
| ЦЕРТИФИКАЦИЈЕ | FCC |
| ЦОНСТЕЛЛАТИОН | ПРЕКО 5000 САТЕЛИТА |
| ЛЕНГТХ | 575 mm |
| ВИДТХ | 575 mm |
| ДУБИНА | 41 mm |
| ТЕЖИНА | 5.9 kg (13 lbs) without Cable; 6.7 kg (15 lbs) with 8 m (26.2 ft) Cable |
What's included
Write a Review